Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Nisan 2017

Polat, ‘Kar marjı arttıkça müteahhit sayısı da arttı’

İSMEK Emlak Danışmanlığı branşlarında eğitim gören kursiyerler Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat’ı ziyaret etti. Dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette kursiyerler gayrimenkul sektörünün dünü ve bugününü konuştular.

İSMEK 50. Yıl Mahallesi Emlak Danışmanlığı branşında eğitim gören kursiyerler, Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat’ı ziyaret ederek, fikir-alışverişinde bulundular. Kursiyerlerin sektör ile sorularını içtenlikle cevaplayan Polat, önemli açıklamalarda da bulundu.

“YÜKSEK YAPILAR KONUSUNDA BAŞARILI OLAMADIK”

Son yıllarda Sultangazi’de artan yüksek yapıların bölgenin demografik yapısına hitap etmediğini söyleyen Polat, “Sultangazi’nin gelir durumunun düşük. Biz müteahhitler ilçemizde yüksek yapıları inşa ederken demografik yapıyı ve insanlarımızın gelir durumunu hesaba katmadık. Açıkçası müteahhitler olarak ‘yüksek yapılar’ konusunda başarılı olamadık” dedi.

sultangazi-müteahhitler-derneği

“KAR MARJI ARTTIKÇA MÜTEAHHİT SAYISI DA ARTTI”

İnşaat sektöründe kar marjının yükselmesiyle birlikte müteahhit sayısının da arttığına dikkat çeken Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat, İstanbul’da satılmayı bekleyen 1 milyona yakın dairenin de bulunduğunu dile getirdi. 5 sene önce 150 bin TL’den satılan dairelerin bugünkü fiyatlarının 300 ila 350 Bin TL arasında satıldığını belirten Polat, “Ciddi anlamda satış problemi var. Bugün Sultangazi olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinde satılmayı bekleyen yaklaşık 1 milyon daire var. Geçen yıl yapılan ama satılamayan daire sayısı oldukça fazla. Örneğin ilçemize bağlı Habibler Mahallesi’nde geçen yıldan satılmayı bekleyen daireler var. Bunun sebebi de Habibler Mahallesi’nin bilinmemesi” ifadelerini kullandı.

sultangazi-müteahhitler-derneği1

“KİRA FİYATLARININ ARTMASINDA SURİYELİLERİN ETKİSİ VAR”

Bir kursiyerin, “Kira fiyatlarının yükselmesinde Suriyelilerin etkisi var mı?” sorusunu da cevaplandıran Mahir Polat, “Suriyelilerin yanı sıra Afgan ve Pakistanlıların kira fiyatlarının yükselmesinde etkisi var. Çok fahiş fiyatlarla özellikle bodrum katlar yabancı uyruklulara kiraya veriliyor.” Dedi.

“VİAPORT VENEZİA BİR MAHALLEYİ HAVASIZ BIRAKTI”

Viaport venezia’nın kötü bir yapı olduğunu da dile getiren Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Mahir Polat, “Metris kavşağı olarak bilinen TEM-Sultangazi bağlantı yolunda trafiği felç eden bu yapı aynı zamanda Karadeniz Mahallesi’ni de havasız bıraktı.” Diye konuştu.

sultangazi-müteahhitler-derneği3

Yorumlar

Tasarım | Enba