Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 3 Eylül 2020

Polis gölge oldu, asker bilincini açık tutmaya çalıştı

Sultangazi’de yaya geçidi bulunmayan noktada yolun karşısına geçmeye çalışan 1 kişi, fenalaşarak yol ortasına yığıldı. Yoldan geçen bir TSK mensubu aracını durdurarak, bayılan kişinin yardımına koştu. Bir polis memuru ise yaralıya gölge oldu.

Olay, Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Atatürk Bulvarı’nda yaya geçidinin bulunmadığı noktada bariyerleri aşarak karşıya geçmeye çalışan kimliği henüz öğrenilemeyen bir kişi, fenalaşarak yol ortasına yığıldı. Yol ortasına yığılan kişiyi gören vatandaşlar ve yoldan geçen bir Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu aracını durdurarak, fenalaşan kişinin yardımına koştu.

TSK mensubu fenalaşarak yere yığılan kişinin başında bekleyerek, ambulans gelene kadar yerde yatan kişinin bilincini açık tutmaya çalıştı. Bir polis memuru ise başında bekleyip güneşe karşı gölge oldu. Bazı vatandaşların orta refüjde olan biteni meraklı gözlerle izlemesi dikkatlerden kaçmadı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yerde yatan kişiye ilk müdahaleyi yaptı. Yapılan ilk müdahalenin ardından yerde yatan kişi, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba