Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Ağustos 2021

Polis memuru ikna ettiği kişiyi alkışladı

Sultangazi’de bir kişi viyadüğe çıkıp korkulukları aşarak intihar girişiminde bulundu. Bazı vatandaşlar olay sırasında cep telefonu ile yaşananları görüntüleme yarışına girdi. Polisin uzun çabaları sonucu bu kişi ikna edilerek indirilirken, müzakereci polis ikna ettiği kişiyi alkışladı.

Olay, saat 12.00 sıralarında TEM Otoyolu Sultangazi mevkii Gaziosmanpaşa Viyadüğü’nde meydana geldi. İddiaya göre, ailevi sorunları olan S.T.(24), viyadükteki bariyerleri aşıp, korkuluklara çıktı. İntihar girişiminde bulunan kişiyi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine müzakereci polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

YAŞANANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN YARIŞA GİRDİLER

Polis ekipleri, bir yandan bu kişiyi ikna etmeye çalışırken, diğer yandan olumsuzluk yaşanmaması için trafikte önlem aldı. Gaziosmanpaşa yönünden Gazi Mahallesi yönüne trafik yoğunluğu oluşurken, bazı vatandaşların yanlarındaki çocuklara rağmen cep telefonu ile yaşananları görüntüleme yarışına girdiği görüldü. Müzakereci polisin yaklaşık 2 saatlik çabası sonrasında S.T., ikna edilerek viyadükten merdiven aracıyla indirildi. Genç adamı ikna eden müzakereci polis memurunun ikna olan S.T.’yi alkışladığı da görüldü.

Polisin ikna etmesinin ardından S.T., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Yorumlar

Tasarım | Enba