Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 12 Nisan 2018

Polisi görünce kaçan suç makineleri yakalandı

Sultangazi’de haklarında kesinleşmiş cezası bulunman ve çeşitli suçlardan aranan şahıslar, kendisini kovalayan polisten kaçmak için otomobili bırakıp kaçtı. 3 suç makinesi yaşanan kovalamaca sonucu ekipler tarafından kısa sürede yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; Daha önce hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve hırsızlık, resmi belgede sahtecilik ve mala zarar verme gibi çeşitli suçlardan aranan Seyithan D. (1997),  Onur G. (1997) ve Şabak K. (1995) bu kez polisten kaçamadı.

Suç makineleri Esentepe Mahallesi’nde 2419 sokakta Sultangazi Asayiş Büro ekiplerinin kendilerini tespit etmesi sonucu otomobille kaçmaya çalıştı. İçinde bulundukları otomobili Esentepe Mahallesi 1410 sokak üzerinde bırakan şahıslar, yaya olarak kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucu Yunus Emre Mahallesi’nde kısa sürede yakalanan üç suç makinesi ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Üç şüphelinin kullandığı aracın kiralık olduğu tespit edildi.

SUÇ DOSYALARI OLDUKÇA KABARIK

Gözaltına alınan Seyithan D.’nin 2 yıl 9 ay kesilmiş cezasının bulunduğu, hırsızlık, resmi belgede sahtecilik, mala zarar verme suçlarından toplam 8 adet aranması bulunduğu ve bu suçlardan dolayı firar durumda olduğu ortaya çıktı. Seyithan D.’nin yoklama kaçağı da olduğu belirtildi.

Onur G.’nin de Kırklareli ve Silivri’de hükümlü ve tutuklunun kaçmasına yardım etmek, hırsızlık, resmi belgede sahtecilik, konut dokunulmazlığını ihlal etme ve çeşitli suçlardan 13 yıl 1 ay kesinleşmiş cezasının bulunduğu, ayrıca 11 hırsızlık suçundan da firari olduğu ortaya çıktı. Onur G.’nin de yoklama kaçağı olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan Şaban K.’nın da yoklama kaçağı olduğu ortaya çıktı.

Yorumlar

Tasarım | Enba