Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Mayıs 2020

Polisin ‘dur’ ihtarına uymadılar! Park halindeki araçlara çarptılar

Sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Sultangazi’de polislerin ‘dur’ ihtarına uymayan ehliyetsiz sürücü kaçarken park halindeki iki araca çarptı.

Sultangazi’de, yasağa rağmen sokağa çıkan ve polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan sürücü ile yanındaki 3 arkadaşı park halindeki iki araca çarptı. Sürücü ve araçta bulunan 3 arkadaşı polis tarafından gözaltına alındı. Araç sürücüsünün ehliyetinin bulunmadığı öğrenildi.

Olay, dün akşam saat 22.00 sıralarında Esentepe Mahallesi’nde yaşandı. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde polislerin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü 34 UR 8969 plakalı aracı ile polis noktasından kaçtı. Polisin tüm ikazlarına rağmen durmayan otomobil sürücüsü, önce ara sokaklarda sonra ana arterlerde kaçmaya devam etti. Yaklaşık 30 dakika kaçan sürücü Esentepe Mahallesi 2875 sokak’ta park halindeki iki araca çarparak, durabildi. Kaza yapan aracın sürücüsüyle birlikte 3 arkadaşı gözaltına alındı.

Ehliyetsiz olduğu öğrenilen sürücü ve beraberindeki arkadaşlarının üzerlerinde herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. 4 şüpheli karakola götürdü. Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sokağa çıkan ve polisin ‘dur’ ihtarına uymayan şüphelilere, ‘ehliyetsiz araç kullanmak’, ‘kent trafiğini tehlikeye sokmak’ ve ‘yasağa rağmen sokağa çıkmak’ suçlarından işlem yapıldı.

Aracı hasar gören bir mahalle sakini, “Oları polis kovalarken köşeyi dönerken araçlarımıza vurdular. Araçta 4-5 genç vardı” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba