Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Aralık 2017

Poyraz; ‘Sultangazi’yi sosyal demokratların yöneteceği günler yakındır’

CHP İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz, Gazi Mahallesi delegeleriyle bir araya geldi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu programda konuşan Poyraz, “Sultangazi’de yerinde sayan Cumhuriyet Halk Partisi’ni sizlerle birlikte şaha kaldıracağız” dedi.

CHP İstanbul’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda il ve ilçe kongreleri durdurulmasına rağmen, Sultangazi’de adayların delege buluşmaları devam ediyor. CHP İlçe Başkan adayı Murat Poyraz, Salon Anatolia’da Gazi Mahallesi delegeleriyle buluştu. Delegelerin ve parti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği program miting havasında geçti.

Programda konuşan Gazi Cemevi eski Başkanı Veli Gülsoy, Murat Poyraz’ın yalnız olmadığını söyledi. Gülsoy, “Partimizi Sultangazi’de, İstanbul’da ve Türkiye’de iktidara taşımak için çok çalışmalıyız. El elle vererek yol yürüyeceğiz, Ankara’ya yürüyeceğiz ve iktidar olacağız.” Dedi. CHP İlçe Başkan adayı Murat Poyraz’a tam destek verdiğini belirten Gülsoy, “Haklı insanlar asla eğilmezler, dik dururlar. Bugüne kadar Murat Poyraz’da hep dik durdu.” diye konuştu.

Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun’da yaptığı konuşmada halkın desteğinin Murat Poyraz’dan yana olduğunu söyledi. CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Çam’da Murat Poyraz’ın her zaman kendilerine destek verdiğini belirterek, Murat Poyraz’ı desteklediğini dile getirdi.

Programda Gazi Mahallesi delegeleri ve parti üyelerine seslenen CHP İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz, “Bu ilçeyi ve ülkeyi kaderine terk etmeyeceğiz. Ödenmesi gereken bir bedel varsa, ilk önce ben olmak üzere hep beraber ödeyeceğiz. Gelecek nesillere daha yaşanılır bir vatan bırakacağız.” İfadelerini kullandı.

Kapalı kapılar arkasında siyaset dönemini bitireceklerini belirten CHP İlçe Başkan adayı Murat Poyraz, “Şeffaf olacağız” dedi. Poyraz, “Hesabını veremeyeceğimiz, açıklayamayacağımız hiçbir işin içerisinde bulunmayacağız. Sultangazi’de yerinde sayan Cumhuriyet Halk Partisi’ni sizlerle birlikte şaha kaldıracağız. Sultangazi’yi sosyal demokratların yöneteceği günleri hep beraber göreceğiz. Sultangazi’nin 15 mahallesinde söz sahibi olacağız. Sultangazi’yi kadınlarımız ve gençlerimizle birlikte yeniden inşa edeceğiz. Çözüm üreteceğiz, halkımızla birlikte başaracağız. Tüm inanç kurumlarına, STK’lara, köy derneklerine eşit mesafede duracağız. Sıkıntılarında yanında olacağız. İç işlerine karışmayacağız, iç işlerimize karıştırmayacağız. Gidilmedik kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Madde bağımlılığıyla, eğitim kurumlarının eksiklikleriyle, maddi yardım ihtiyacı olan öğrencilerimizle, vatandaşlarımızla, tapu sorunuyla, taş ocaklarıyla ve işsizlikle mücadele edeceğiz, çözüm üreteceğiz.  Temiz siyaset için, adalet için, yaşanabilir bir Sultangazi için, partimizin sırtına yük olmaktan başka hüneri olamayanlardan kurtulmak için, ötekisi olamayan bir yaşam için siz taşın altına elinizi koyarsanız, ben gövdemi koyarım. Sultangazi’de eğer iktidar olmazsak genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapamayız. 2019’da mutlaka ve mutlaka iktidar olmamız gerekiyor. Şimdiden söylüyorum 2019’da CHP’nin bayrağını Sultangazi Belediyesi’ne dikeceğiz. ” şeklinde konuştu.

İlçe başkanı seçilmesi durumunda ‘halk günü’ düzenleyeceğini ifade eden Poyraz, CHP’nin kapılarının her zaman halka açık olacağını da söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba