Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Eylül 2016

Recep Tilki Sultangazi’nin Sorunlarını İletmiş (miş)

Sultangazi’nin kayıp siyasetçisi Recep Tilki son günlerde bazı haber sitelerinde yaptığı ziyaretlerle gündeme gelmeye başladı.

Bir gecede onarcı ağacı keserek çevre katliamına imza atan Sultangazi’nin kayıp siyasetçisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na yaptığı ziyaretlerle bazı haber sitelerinde gündeme geldi. Söz konusu haberlerde Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Recep Tilki’nin yapmış olduğu ziyaretlerde Soylu ve Köseoğlu’na Sultangazi’nin sorunlarını ilettiği ve çözüm noktasında önerilerde bulunduğu ifadelerine yer verildi.

HALK ŞANTİYE KURMASINA İZİN VERMEDİ

Sultangazi’nin kanayan yarası ve en büyük problemlerinden biri olan Taş Ocaklarıdır. 17 firmanın faaliyet gösterdiği taş ocaklarından kaynaklanan çevre kirliliği ve çevre katliamı ilçe halkının sürekli gündeminde yer alan bir sorundur. Bu firmalardan biride Recep Tilki’ye aittir.

Recep Tilki’ye ait Aytaş Madencilik Cebeci Mahallesi’nde yeni bir arazi kiralayarak buraya şantiye kurmak istedi. Bunun için hiçbir kurumdan izin almadığı da ortaya çıkan Tilki’nin şirketine halk dur dedi ve şantiye kurmasına izin vermedi. Yeni bir taş ocağı şantiyesi kurmak için yerleşim alanın burnun dibine kadar gelen Recep Tilki’ye ait şirket bir gecede onlarca ağacı da keserek yeni bir çevre katliamı yaptı.

Halkın direnci ve Sultangazi Belediyesi Zabıta ekiplerinin müdahalesi ile Aytaş Madencilik şantiye konteynırlarını geri götürmek zorunda kalmıştı.  Tilki, kendisiyle görüşmek isteyen mahalle sakinlerine ise ‘Ben Ak Parti Belediye Meclis üyesiyim. İstediğim yere şantiye kurarım’ dediği iddia edilmişti.

MECLİS TOPLANTILARINA KATILMAYAN SİYASETÇİ

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Belediye meclis üyesi seçildi. Çoğu teşkilat mensubu adını, sanını, cismini bilmez.

Her ay iki oturumun yapıldığı Belediye Meclis toplantılarına katıldığı neredeyse görülmemiştir. 2 yılda katıldığı toplantı sayısı beş parmağı geçmez. Bundan dolayı biz ona ‘Sultangazi’nin kayıp siyasetçisi’ diyoruz.

Sorsanız Sultangazi’nin kaç mahalleden oluştuğunu bilmez. Sorsanız; Sultangazi’nin resmi nüfus oranını bilmez.

Sultangazi’nin kayıp siyasetçisi Recep Tilki son günlerde yaptığı ziyaretlerle gündeme gelmeye başladı. Bazı haber siteleri ise bu ziyaretleri okuyucularıyla paylaştılar. Haberlerden anladığımız kadarıyla Recep Tilki bu aralar memleketi Trabzon’da. Çünkü; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ak Parti Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ile ayaküstü yaptığı görüşmeler Trabzon’da gerçekleşmişti.

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hayırlı olsun dileklerini ileten Recep Tilki’nin Sultangazi’nin sorunlarını da Soylu’ya anlattığı” ifadelerinin yer aldığı haberlerde Tilki’nin Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’na da Sultangazi’nin sorunlarını anlattığı belirtildi.

SAYIN TİLKİ SULTANGAZİ’NİN SORUNLARI NELERDİR?

Tilki’nin seçilmiş olduğu ilçenin sorunlarına bu kadar hakim olduğunu da bu vesile ile öğrenmiş olduk.

Her ay iki oturum yapılan ve ilçenin geleceğini ilgilendiren konuların görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantılarına katılmayan Recep Tilki’nin Sultangazi’nin hangi sorunlarını Soylu ve Köseoğlu’na ilettiğini merak ediyoruz.

Tilki, bu görüşmelerde Sultangazi’nin en büyük sorunu olan Taş Ocaklarını da Soylu ve Köseoğlu’na iletti mi?

Tilki, kurmak istediği şantiyenin halkın direnci karşısında kuramadığını da Soylu ve Köseoğlu’na iletti mi?

İlettiği sorunlardan Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın bilgisi var mı?

En önemlisi ise;

Sayın Tilki, Sultangazi’nin sorunları nelerdir?

Umarız Recep Tilki, Ekim ayında yapılacak olan Meclis toplantılarına katılır ve mecliste yüksek sesle Soylu ve Köseoğlu’na iletmiş olduğu sorunları açıklar ve çözüm önerilerini de sıralar. Katılırsa tabi…

EMİN YEŞİL/ twitter.com/Emin_Haber

 

Yorumlar

Tasarım | Enba