Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Şubat 2017

Rumeliler Sultangazi’de Buluştu

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Rumeli Balkan Buluşması’nda 16 Nisan'daki halk oylamasının startını verdi. Programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’da katıldı.

Sultan Oğuz’un Haberi… Sultangazi’de 16 Nisan Halk Oylamasının startı Sultangazi Belediyesi’nin Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlediği “Rumeli Balkan Buluşması”nda verildi. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı programda yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine destek mesajı verildi. Çalışma ve Sosya Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı programa Belediye Başkanı Cahit Altunay ve eşi İlknur Altunay, Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Rumeli dernekleri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
rumelilerIMG_5913

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay, Türkiye’nin daha da güçlenmesi için 16 Nisan’ın önemli olduğunu dikkat çekti. Türkiye’nin koalisyonlara asla tahammülünün olmadığını söyleyen Altunay, ülkenin asla güçsüz olmak gibi bir lüksünün de olmadığını sözlerine ekledi. Altunay, “Türkiye güçlü olacak, mazlum coğrafyalara da, Batı dünyasına da ayar verecek bir konuma gelecektir. Eğer bu böyle olmazsa kaybeden hepimiz oluyoruz” dedi.
rumelilerIMG_5918
Türkiye’nin gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyen bir ülke olacağını ifade eden Başkan Cahit Altunay, Türkiye’nin 15 yıldır gündem belirleyen bir ülke konumunda olduğunu belirtti. Türkiye’nin öklü bir tarihe ve derin bir maziye sahip olduğunu belirten Altunay, “Gelecek ilgili de iddiası olan bir ülkeyiz. Bu iddia Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma iddiasının gerçekleştiği bir süreci yaşıyoruz. Ve bu iddia 2023’de Türkiye’yi en güçlü on ekonomisinden biri olma olma iddiasını yaşıyoruz. Bu iddia refah seviyesi yüksek, yaşam kalitesi yüksek bir medeniyet şehri İstanbul’da adımlar atıldığı güçlü bir ülke konumunu yaşıyoruz. İç siyasette de, dış siyasette de medeniyet yürüyüşümüzü akamete uğratmak isteyenler hep olmuştur, olacaktır.
rumelilerIMG_5945
Ama Türk milleti bunların üstesinden gelmeyi her daim başarmış, hiçbir zaman bunlara fırsat vermemiş, her zaman tarihin akışına kendisini bırakmadan daha evrensel düşünmeyi başarmış bir milettin çocukları olarak bu ülkede daha iyi yol almaya devam ediyoruz. Bizi gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık kumpaslarıyla, daha önemlisi 15 Temmuz’da haince bir kalkışmayla bu yürüyüşümüzü akamete uğratmak istediler. Ama milettimiz bunların karşısında dik durmayı başarmış ülke savunmasını en güzel şekilde başarmıştır.” Diye konuştu.
rumelilerIMG_6000
Rumeli insanın da çok hassas bir millet olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Rumeli insanı önce bayrağım diyen, önce devletim diyen, önce hükümetim diyen bir millettir. Bugüne kadar bu duruşuyla, verdiği gönül desteğiyle ve ülkede problem üreten değil her zaman sorun çözmeye kendini odaklamış bir milletiz. Bunun için sizleri tebrik ediyorum. Bu duruşumuz bugüne has değil, dünde böyleydi, yarında böyle olacak.” Dedi.
rumelilerIMG_5987
MÜEZZİNOĞLU, HAYIR KAMPANYASINI ELEŞTİRDİ
Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Rumeli Balkan Buluşması’na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 Nisan’da yapılacak referanduma değinerek ‘Hayır’ kampanyasını eleştirdi. Müezzinoğlu, “Bunlar hiç utanmadan, sıkılmadan milletin karşısına ‘hayır deyin’ diyerek çıkıyor. Niye ‘hayır’, senin tuzakların devam etsin diye mi? Tayyip Erdoğan diktatör olacakmış… Yahu arkadaş, komik olma. Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden bugüne hep seçimle geldi. Milletten başka kimseye eyvallahı olmadı. Hep milletin huzurunda” diye konuştu.
rumelilerC5lMHtFWMAAHt6o rumelilerIMG_5937 rumelilerIMG_5971 rumelilerIMG_6004

 

Yorumlar

Tasarım | Enba