Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 30 Mart 2015

Saadet Gençliği Sultangazililere Çanakkale’yi Sordu

Saadet Gençliği Sultangazililere Çanakkale’yi Sordu
Ali Baba Halı Yıkama

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Gençlik Kolları’nın Merkez Camii önüne kurduğu fikir duvarı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

Saadet Partisi Sultangazi Gençlik Kolları, “Senin için Çanakkale neyi ifade ediyor?” yazılı temsili bir fikir duvarı oluşturdu. İlginin fazla olduğu duvara Sultangazililer büyük bir ilgi göstererek görüşlerini yazdılar.

5

Fikir duvarı etkinliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Aydın, vatandaşların Çanakkale şehitleri için gerçekleştirdikleri bu etkinliğe yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Çanakkale, tüten en son ocağın her şey bitti denildiği zaman verdiği umudun adıdır. Zilletin karanlığında yaşamaktansa, izzet aydınlığıyla ölmenin üstünlüğünü görmektir. Düşman kapıya dayandığında verilen asil cevabın bacadan girme teşebbüslerine karşı da verilmesidir. Sayının, sayılamayan karşısındaki aldanışıdır. Yanlış hesapların sahibine döndüğü mertlik pazarıdır.

 

Çanakkale, güçlüye övgüler yağdıran edebiyatçıların değil güçlüye başkaldıran zayıf askerlerin zaferidir! Çanakkale, önce ahlak ve maneviyat demektir! Bir an bile tereddüt etmeden, hesap yapmadan, gelecek kaygısına düşmeden tüm varlığını savaş meydanına süren bu ulvi tutum, vatanını ve inancını her şeyden üstün tutan ahlak anlayışının eseridir.

 cats

Çağın en üstün harp teknolojisine ve finansal kaynaklarına karşı kazanılan bu yalınayak zafer, iman sahipleri için maddenin hiçbir zaman manaya hükmedemeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Çanakkale, yılın belli günlerinde anılacak sıradan bir zafer değil D-8 ile ilk adımını attığımız İslam Birliği’ni yeryüzünde tesis ederken izlenilmesi gereken yol haritalarından biridir.” Şeklinde konuştu.

 

Etkinliğe Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Akpınar ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de katılarak destek verdi.

Tasarım | Enba