Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 14 Mart 2016

Saadet Partisi Divan Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı Mart Ayı Divan Toplantısı parti binasında gerçekleşti. Toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi.
Saadet Partisi Divan Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Çelebi’nin katıldığı Saadet Partisi İlçe Teşkilatı Mart ayı ilçe divanı 200’ün üzerinde bir katılımla ilçe binasında gerçekleştirdi. Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan divanda konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, “Gündemler yoğun hepimiz takip ediyoruz. Ülkeler pazarlık masasına konuluyor, ne yazık ki ülkemizin bazı bölgelerine devlet güçleriyle bile gidilemiyecek bir hale geldiğini birlikte müşahede ediyoruz. Devletin kademeleri arasında bile bir çekişme olduğunu üzülerek görüyoruz. Hemen hergün şehit haberleri alıyoruz. Allah’tan şehitlerimize rahmet diliyoruz” dedi.

12814111_933984370048052_2819502627684941492_n

Daha sonra “Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Dünya düzeni” konulu bir konferans veren İl Başkan Yardımcısı İbrahim Çelebi, değerlerine bağlı bir Türkiye’nin ancak adil bir dünya düzeni kurabileceğine değindi. AK Parti’nin Yeni Türkiye hedefinde sıkıntılar olduğunu söyleyen Çelebi, “Yaşanabilir Bir Türkiye demek, kendi medeniyetimize, kendi inanç değerlerimize uygun hayatın buna göre yaşandığı bir Türkiye demektir. Türkiye kendi inanç değerlerine ve medeniyetine uygun bir şekilde inşa edilmediği müddetçe büyük Türkiye olamaz. Siyaset arenasında bir de Yeni Türkiye tabiri kullanılıyor. İktidardaki kardeşlerimizin kullandığı Yeni Türkiye ile bizim kullandığımız Yeniden Büyük Türkiye arasında maneviyet ve ihtiva olarak çok büyük fark var. Yeni Türkiye’de bir reddi miras var, bir inkar var.  Yani bugüne kadar olanı yok saymak var. Yeni bir anlayışla Türkiye’yi inşa etmek anlayışı var bu tabirde. Yeniden Büyük Türkiye iddiasında ise geçmişteki hatalardan ders almak ver, bizi tarihte büyük millet yapan değerler üzerine yeniden büyük Türkiye’yi inşa etme iddiamız var.Biz şunu biliyoruz dünyanı değiştirecekse ümmet değiştirecek. Ümmetde değişecekse Türkiye değiştirecek. Bizler çok büyük bir mirasın üzerinde oturuyoruz.” Dedi.

Tasarım | Enba