Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Eylül 2020

‘Sağlık için hepimiz için’ denetimleri Sultangazi’de devam ediyor

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından “sağlık için hepimiz için” mottosuyla başlatılan denetimler Sultangazi’de devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından “sağlık için hepimiz için” mottosuyla başlatılan denetimler Sultangazi’de devam ediyor. İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ile birlikte Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan iş yerlerini denetledi. Denetlemeler kapsamında toplu taşıma araçları da durdurularak, tedbirlere uyulması yönünde sürücü ve yolcular uyarıldı.

Eski Edirne Asfaltı’nda birçok işletmeyi denetleyen Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, koronavirüsten korunma ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere en üst seviyede uyulmasının önemini vurguladı. Maske, temizlik ve sosyal mesafe kuralını da hatırlatan Kalkar, “Sultangazi korona ile mücadele konusunda daha iyi noktalara geldiğini görüyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN HASSASİYET DÜZEYİ ARTMIŞ DURUMDA”

Sultangazi’de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara vatandaşların hassasiyet gösterdiğini söyleyen Kaymakam Kalkar, “Denetimlerimize Eski Edirne Asfaltı’ndan başladık. İşyerlerimizi denetliyoruz. Aynı zamanda toplu taşıma araçlarını arkadaşlarımız denetliyorlar. Sultangazi’de kurallara uyma noktasında hassasiyet düzeyi çok yüksek. Bundan dolayı memnunuz. Yine izolasyon denetimleri konusunda çabamız var. Vatandaşlarımız da bize bu konuda çok büyük destek veriyorlar. Sultangazi korona ile mücadele konusunda daha iyi noktalara geldiğini görüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Kurallara uyan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bundan yaklaşık 1 ay öncesinde kurallara uyma konusunda birazcık bir gevşeme vardı. Ama Son zamanlardaki denetimlerimizde vatandaşlarımızın hassasiyet düzeyi artmış durumda” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba