Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Mart 2016

Sait Çoşkunoğlu O Konulara Neden Değinmedi?

Yıllardır Sultangazi Belediye Meclis toplantılarını yakından takip ediyorum. Sultangazi’nin geleceğine dair tüm kararlar bu meclisten geçiyor.
Sait Çoşkunoğlu O Konulara Neden Değinmedi?
Ali Baba Halı Yıkama

Bizler için Belediye Meclisi yerel bir parlamentodur.

Ancak;

Yerel parlamentonun yerel üyeleri gündem dışı söz aldıklarında kendimi bir anda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde zannediyorum. Çünkü; Meclis üyelerimiz toplantılarda “gündem dışı” yaptıkları açıklamalarla Sultangazi’yi zerre kadar ilgilendirmeyen konulara değinmeyi çok severler.  Bir önceki dönem gerçekleşen meclis toplantılarında da sıkça rastladığımız alakasız konuları, bu dönemde meclis üyelerinden dinlemeye devam ediyoruz.

Belediye Meclis toplantılarında Meclis Başkanvekili Hacı Orhan, “gündem dışı söz almak isteyen var mı?” diye sorduğunda, CHP grubunda bütün eller havaya kalkıyor. Hepsi sırayla daha önceden kaleme aldıkları metinleri okuyorlar. Daha önceden yapacakları konuşmaları hazırlamalarına rağmen, meclis toplantısında heyecandan olsa gerek bazen okumakta zorluk çekiyorlar. Kimi Can Dündar’dan bahsediyor, kimi Erdem Gül’den, kimi ise Anayasa mahkemesinin aldığı karara değiniyor.

Sağolsunlar; ülke gündeminde yaşanan ne varsa, Sultangazi Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alarak gündeme getiriyorlar. Bizlerde haftalarca, günlerce bu toplantıları merakla bekliyoruz. Sultangazi’nin o meşhur sorunu olan “Can Dündar’ı, Erdem Gül’ü hangi CHP’li gündeme getirecek?” diye.

Sultangazi’nin sorunları yetmezmiş gibi, birde Türkiye gündeminin sorunlarını yerel parlamento üyelerinden dinliyoruz. Hal böyle olunca da Ak Parti sıralarından Grup sözcüsü ve Grup Başkanvekili, CHP’lilerin genel siyasetine ilişkin açıklamalarına cevap vermek zorunda kalıyor.

Bize ne…!

Bize ne kardeşim Can Dündar’dan, Erdem Gül’den, Anayasa mahkemesinin kararından. Bize ne kardeşim Sultangazi’yi ilgilendirmeyen konulardan. Sizler o koltuklara Sultangazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildiniz. Kendiniz bazen hayal dünyasına kapılıp, Türkiye Büyük Millet Meclisi koltuklarında oturduğunuzu zannedebilirsiniz. Ama, koca bir hayal. Hayal kurmayı bırakın, kendinize gelin.

Şimdi Nisan ayı toplantısını bekliyoruz. Acaba Nisan ayında ülke gündeminde hangi konular yer alacak? Sultangazi Belediye Meclisin de nasıl karşılanacak?

***

Sultangazi Belediye Meclisi toplantısının Mart ayının son oturumunda, CHP Grup Sözcüsü Sait Çoşkunoğlu Kent Ormanları ile ilgili bir önerge verdi. Çoşkunoğlu, o güzelim ve milyonlarca ziyaretçisi olan Mimar Sinan ve Hacı Bektaş-ı  Veli Kent Ormanları ilgili verdiği önergede; Kent ormanlarının perişan halde olduğunu söyledi. “Perişan”lıktan kastı ise; Çeşmelerin muslukları bozukmuş vs. vs.

Ama Çoşkunoğlu’nun söylemediği, söylemek istemediği, yada söyleyemediği çok şey vardı o güzelim ormanlarla ilgili.

Örneğin; Kent Ormanları’nı turnike girişlerinin neden yakıldığına değinmedi.

20140912_074821

Verilecek örnekler çok.

Kimbilir belki, Sait efendi Nisan ayında yapılacak meclis toplantısında, değinmediği o konulara da değinir.

Kimbilir belki, Sait efendi, aynı meclis toplantısında manşet fotoğrafta yer alan karelere vesile olanları kınar.

Emin YEŞİL/https://twitter.com/Emin_Haber

 

Tasarım | Enba