Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 7 Ekim 2014

Sait Çoşkunoğlu ve BDP Kardeşliği

Sait Çoşkunoğlu ve BDP Kardeşliği
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de PKK yandaşlarının başlatmış olduğu gerginlik gün boyu sürdü. Ülke genelinde yakıp-yıkan PKK yandaşları Sultangazi’de de 3 İEET otobüsü ve Sultangazi Belediyesine ait çöp toplama aracını yaktılar.

 

Cebeci Mahallesi’ni savaş alanına çeviren PKK yandaşlarına mahalle halkı tepki gösterdi. Bir anda savaş alanına dönen Cebeci Mahallesi’nde PKK yandaşları BDP Sultangazi İlçe Başkanlığına sığındılar. 7 saat boyunca içeride kalan PKK yandaşları ve BDP’li yöneticileri içeriden çıkarmak için CHP Belediye Meclis Üyesi Sait Çoşkunoğlu ve Metin Polat’da aracılık eden isimler arasında yer aldı.

unnamed (1)

Emniyet ekipleriyle görüşen CHP’li Çoşkunoğlu’nun yanında bir diğer CHP Meclis Üyesi Metin Polat’ın da yer aldı. Fotoğraf karelerinden uzak durmaya çalışan CHP Meclis Üyesi Sait Çoşkunoğlu ve Metin Polat kendileri hakkında söylenen “CHP içerisinde ki BDP’liler” iddiasını da bu girişimiyle doğruladılar.

 

Yaptıkları eylemlerde kamu mallarına zarar veren, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerini yakan PKK yandaşlarına Sultangazi’de yaşanan olaylarda CHP Belediye Meclis Üyesi Sait Çoşkunoğlu ve Metin Polat’ın sığındıkları binadan çıkmaları için aracılık yapması, “PKK yandaşlarının yaptığı eylemleri de destekliyor” olarak yorumlandı.

heykel_457

Tasarım | Enba