Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Kasım 2016

Sait Coşkunoğlu’ndan ‘Öğretmen Evi’ Teklifi

Sultangazi Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci oturumu Meclis 1. Başkanvekili Hacı Orhan başkanlığında gerçekleşti. 9 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda Sultangazi’de eğitim camiasını yakından ilgilendiren ‘Öğretmen evi’ gündeme geldi.

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci oturumunda CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, Gazi Mahallesi 924 ada 1 parselde bulunan 500 metrekarelik alanın öğretmen evi yapılması için sözlü önerge sundu. Coşkunoğlu’nun sözlü önergesi Ak Parti’li üyelerinde desteğiyle oy birliğiyle başkanlık makamına havale edildi.

24 Kasım’da kutlanacak olan Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlayan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu Sultangazi’de 2 bin 400 Kadrolu 1 bin 100 ‘de sözleşmeli öğretmen olmak üzere toplam 3500 öğretmenin bulunduğunu belirterek,  “Gazi Mahallesi’nde 924 ada 1 Nolu parselde 5 bin 500 m2 alan var. Bu alana CHP Grubu olarak Öğretmen evi yapmayı teklif ediyoruz. Salı Pazarı olarak Kapalı Pazar faaliyeti yapılmaktadır. Ancak bu Pazar işlevsizdir. Turizm Otelcilik Lisesi var ve hemen ardında Kız Meslek Lisesi var. Bu alan eğitim alanıdır. CHP Grubu olarak bu alanda öğretmenevi yapılması yönünde teklifte bulunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ak Parti Grubu adına konuşan Grup Sözcüsü Mustafa Demir CHP Grubunun sözlü önergesine destek verdiklerini söyledi. Demir,”Öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır, belediyemizin bir programı var, bunun imar programının o şekilde düzenlenmesi gerekli ve Milli Eğitimin ihalesini açması lazım. Bu önergeye oy birliği olarak bakıyoruz ve Başkanlık Makamına havale edelim” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba