Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Aralık 2015

Sait Usta’dan Başarı Öyküsü

Sait Usta’dan Başarı Öyküsü
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfı’nın Aralık ayı burs töreninde bursiyer öğrencilere yönelik kendi alanında “başarı hikâyesi”ni anlatan Adıyamanlılar Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye’de çiğ köfte sektörünün öncü isimlerinden “Battalbey Çiğ Köfte” ve Çiğ Köfteci Sait Usta” firmaların Yönetim Kurulu başkanlığını yapan iş adamı Sait Aybak, “Bir insanın hayalleri ve idealleri yoksa başarılı olması imkânsızdır” dedi.

Vakıf Genel Başkanı Ramazan Aksoy, vakıf yöneticilerin ve 500’e yakın bursiyer öğrencilerin katıldığı burs töreninde kendi alanında elde ettiği başarı hikâyesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan iş adamı Sait Aybak, dönemin en şanslı gençlerinin şimdiki gençler olduğunu belirterek kendisinin liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi kazanmalarına rağmen parasızlıktan ve imkânsızlıktan okuyamadığını söyledi.

12314682_10207337923702663_4384522226648141973_o

Aybak, ”Yıllar önce parasızlıktan dolayı üniversiteyi okuyamamanın üzüntüsünü çok çekmiştik. Ancak aynı üzüntüyü şimdiki genç kardeşlerimiz çekmesin diye her türlü imkânlarımızı seferber etmeye çalışıyoruz. Adıyamanlılar Vakfı olarak bugün İstanbul ve Adıyaman’da 900 öğrenciye burs hizmetinde bulunuyorsak hiç kuşkusuz hayırsever iş adamlarımızın duyarlılığından kaynaklanıyor. Hiçbir başarı kendiliğinden gelmez. Her şeyden önce bir yerlere gelmek için sadece üniversiteyi okumakla da iş bitmiyor. Yeter ki insanlarda inanç ve azim olsun, gerisi kendiliğinden geliyor zaten. Özellikle hayallerin ve ideallerin yoksa başarılı olman imkânsızdır. Kısa sürede “Battalbey Çiğ Köfte” ve Çiğ Köfteci Sait Usta” firmaları olarak, 81 ilin tamamında 3 bin civarında şubemiz var. Çiğ Köfte Derneği olarak da Türkiye geneli yaklaşık 20 bin işletmemiz mevcuttur. Bütün bunları düşündüğümüz zaman ülke ekonomisine büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi.

Anlamlı konuşmalarından dolayı iş adamı Sait Aybak’a teşekkür eden Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy ise, “Vakfımızın değerli Yönetim Kurulu üyesi ve iş adamı Sait Aybak kardeşimizin örnek alınacak hayat hikâyesinden son derece etkilendim. Kendisinin hayata karşı verdiği anasız mücadelesini takdirle karşıladım. Öğrenci kardeşlerimizin bu ilginç hayat hikâyesinden ders alabileceğini düşünüyorum” diyerek konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Tasarım | Enba