Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Ağustos 2020

Şehidin adına yaptırılan hayratın muslukları çalındı

Sultangazi Giresunlular Derneği tarafından Eyüpsultan ilçesinde yaptırılan şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci hayratının muslukları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı, aydınlatma lambaları çalındı.

Yaklaşık 1 ay önce Sultangazi Giresunlular Derneği tarafından, Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinççi Köyü yolu üzerinde 2018 yılında Giresun’un Güce ilçesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci adına hayrat yapıldı. Açılışından kıs bir süre sonra hayratın çeşme muslukları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı ve çalındı. Aynı zamanda gece aydınlatması için kurulan aydınlatma lambaları da çalındı.

“ONLAR ÇALIYOR, BİZ YENİSİNİ TAKIYORUZ”

Kırılan ve çalınan muslukları yensiyle değiştirdiklerini belirten dernek başkanı Şaban Durdu, “Biz artık zor durumdayız. Hayratımızı güzel kullanmıyorlar. Çiçeklerimizi koparıyorlar. Defalarca musluklarımızı kırdılar ve çaldılar. Aydınlatma lambalarımız vardı, onlar çalındı. Bizde buraya tekrar aydınlatma lambaları takmak istiyoruz. Yine çalarlar diye takamıyoruz. Muslukların yenisini takıyoruz. Onlar çalıyor, biz yenisin takıyoruz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba