Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Ağustos 2019

Şehir Eşkiyaları Küçük Ezel’in Hayatını Kararttı

Sultangazi’de iki grup arasında çıkan sopalı, makaslı kavganın arasında kalan küçük kızın boğazına makas saplandı.

Sultangazi Esentepe Mahallesi 2389 sokakta iki grup arasında “yol verme” tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede sopalı, makaslı kavgaya dönüştü. Kavga sırasında teyzesiyle yolda yürüyen 13 yaşındaki Ezel E., iki grubun kavgasının arasında kaldı. Taraflardan biri elindeki makası kavga ettiği birine fırlattı. Fırlatılan makas iki grubun arasında kalan Ezel E.’nin boğazına saplandı. Küçük Ezel kanlar içerisinde yere yığıldı. Teyzesi şoka girdi. Bilgi verilmesi üzerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinede yapılan küçük Ezel, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Ezel’in hastanedeki tedavisi devam ediyor. Yaşam savaşını kazan Ezel’in, felç kalma olasılığı olduğu söylendi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kavgaya tutuşan iki grubu gözaltına aldı. kavgaya karışanlardan Ç.G., E. G. ve Ü.G’ nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Üç kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

“BANA ÇOCUK DEĞİL, CESET VERİYORLAR”

Küçük Ezel’in annesi ve yakınlarının ise hastane önündeki bekleyişi devam ediyor. Anne Yadigar Erdem, “Şu anda durumu belden aşağı komple felç. Göğsünün yarısından aşağısı felç. Kollunu birazcık olsun oynatabiliyor, oda çok değil. Öbür türlü şokta. Hep kavgayı anlatıyor. Psikolojik olarak hiç iyi değil. Kavgaya tutuşan her iki taraftan şikayetçiyim. Benim kızım Ezel’i bu hale getirenlerden şikayetçiyim. Kızımın yürümesini istiyorum. Bugün bana ‘Anne yürüyemiyorum’ diyor. Niye yürütemiyorum ben çocuğumu. Doktorlar gelip demiş ki ‘sana tekerlekli sandalye vereceğiz. 14 yaşındaki küçücük bir kız çocuğu tekerlekli sandalyeye mahkum edilecek. Bana çocuk değil, ceset veriyorlar” dedi.

“TEYZE DEYİP YANIMA DÜŞTÜ”

Olay anında yeğeni Ezel ile kavganın arasında kalan Teyze Yaprak Topcu, olay anını anlattı. Topcu, “Parka pikniğe gidecektik. Yolda yürüyorduk. Kavgayı gördük, geri döndük baya da bir ilerledik. Ondan sonra ‘teyze’ deyip yanıma düştü. Her kim yaptıysa cezasını çeksin” dedi.

Küçük Ezel’in diğer akrabaları da şahısların adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba