Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 12 Mayıs 2020

Şehit Annelerine Gittiler! Türk Bayrağı’nı Öptü

Bayrampaşa Kaymakamlığı Vefa sosyal Destek Grubu ve İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri, Şırnak’ta şehit olan bomba imha uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Ümit Yolcu’nun annesini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Bayrampaşa Kaymakamlığı Vefa sosyal Destek Grubu ve İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Ümit Yolcu ve Şırnak’ta şehit olan bomba imha uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’ın annesini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı. Yapılan sürpriz karşısında mutlu olan Ümit Yolcu’nun annesi Müzeyyen Yolcu, Türk Bayrağı’nı öptü. Görevlilerin, çiçek takdim ettiği alan Müzeyyen Yolcu, görevlilere sarıldı. Gözyaşlarını tutamayan Yolcu, “Böyle bir şey beklemiyordum. Çok mutlu oldum. Ümit’imi unutmadığınız için çok sevindim” dedi.

ESMA ÇEVİK’İN ANNESİNE GİTTİLER

Bayrampaşa Kaymakamlığı Vefa sosyal Destek Grubu ve İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri Şırnak’ta şehit olan bomba imha uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’ın annesi Nebahat Gözüaydın’in evi oldu. Yapılan sürpriz karşısında gözyaşlarını tutamayan Nebahat Gözüaydın’a görevliler çiçek takdim etti.  Konuşmakta zorlanan Gözüaydın, “Evladımı kaybettim. Benim için Anneler Günü, Babalar Günü yok” şeklinde konuştu.

“ANLATILMAZ BİR DUYGU BU”

İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Sulu, “Bugün çok özel bir gün, anneler günü. Öncelikle tüm şehit annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Bugün Bayrampaşa’da 15 Temmuz şehidimiz Ümit Yolcu’nun annesi ile şehit Esma Çevik komutanımızın annesini ziyaret ettik. Çok duygulu anlar yaşadık. Ayrıca bir annemizin de hem anneler gününü hem de doğum gününü kutladık bugün. Yaşlılarımızı ziyaret ettik. Anlatılmaz bir duygu bu. Esma komutanımızın annesi beni çok etkiledi o yüzden konuşmakta da zorluk çekiyorum. Tekrardan tüm şehit annelerimizin, gazilerimizin annelerini ve tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba