Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Aralık 2019

Şehit Babası Taziyeleri Kabul Etti

Şırnak’ta imha etmeye çalıştığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik’in Sultangazi'de yaşayan babası Hüseyin Akgül, taziyeleri kabul etti.

Şırnak’ta şehit olan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik,  son yolculuğuna uğurlandı. Şehit için Bakırköy Ataköy 5. Kısım Camii’nde tören düzenlendi. Şehit Esma Çevik ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Şehit Esma Çevik’in Sultangazi’de yaşayan babası Hüseyin Akgül, Cebeci Mahallesi’nde bulunan Sultan Cami’nde taziyeleri kabul etti. İlçe protokolü ve vatandaşlar Cami’nin konferans salonuna gelerek, taziye dileklerinde bulundu.

“ALLAH ONDAN BİN KERE RAZI OLSUN”

Emin Haber’e konuşan şehit babası Hüseyin Akgül, “Esma askerliği seviyordu” dedi. Akgül, kızıyla aralarında geçen son telefon görüşmesini de anlattı;

“Kızım severek askerlik yapıyordu. Her göreve de severek gidiyordu. Şehitlik güzel bir mertebedir. Rabbim şehit babası olmayı bahşettiği için, rabbime şükürler olsun. Allah bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Ruhları şad olsun. Bir Esma ölür, bin Esma doğar. Bu vatan, bu bayrak devamlı ayakta duracaktır. Kimsenin gücü bölmeye yetmez.

Esma askerliği seviyordu. Daha ilk zamanlarda da kendisi asker olacağım diyordu. Üniversiteyi bitirdikten sonra da ‘ben asker olacağım’ dedi. Kızım dedim ‘yapamazsın.’ Baba dedi be yapamazsam, kimse yapamaz. ‘Ben yapacam’ dedi. Ve asker oldu. Allah ondan bin kere razı olsun. Şimdiye kadar yüzümü kara çıkardırmadı. Onla gurur duyuyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Şırnak’a tayini çıktığında kendisi de sevindi. Çünkü kendisi bomba uzmanıdır. Bayan bomba uzmanı Türkiye’de 4 tane varmış. Biri de benim kızımmış. En son kendisiyle Cumartesi günü öğlen saatlerinde telefonla görüştüm. ‘Baba dış göreve gidiyoruz. Ben seni daha sonra arayacağım’ dedi. En son görüşmemiz oydu.

Sadece kardeşlerine, ‘Ben şehit olacağım. Her ikinizde Askeri üniformalarımı giyeceksiniz’ demiş. Kızlarımda vasiyetini yerine getirmiş. Allah razı olsun”

Yorumlar

Tasarım | Enba