Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER 29 Ağustos 2013

Şehit Gönen Parkı Konut Alanı Oldu

Esentepe Mahallesi'nde bulunan Şehit Eyüp Gönen Parkı 5000 sayılı karar gereği yapılan plan değişikliği ile konut alanı ilan edildi. Parkın konut alanı ilan edilmesine tepki gösteren mahalle sakinleri ise “Parkımızı yıktırmayacağız” diyerek, park içerisinde eyleme başladılar. Geçtiğimiz günlerde Sultangazi Belediyesi'ne kadar yürüyen mahalle sakinleri “Çocuklarımızın yüzündeki gülümsemeyi çalmayın” söyleminde bulunarak eylemlerinin sonuç verene kadar devam edeceğini söylediler.

Park içerisinde astıkları Türk Bayrağı ile 24 saat nöbet tutarak seslerini duyurmaya çalışan mahalle sakinleri, Şehit Eyüp Gönen Parkı'nın kendilerinin rızası alınmadan konut alanı ilan edilmesinden dolayı yapılan plan değişikliğini kabul etmediklerini ifade ettiler. Mahalle sakinleri adına Eminhaber'e konuşan Ömür Şahin, “Buradaki amacımız kesinlikle siyasi olmayıp, tek temennimiz parkımızın korunması ve çocuk oyun alanlarının yok olmamasıdır” dedi.

Şehit Eyüp Gönen Parkı içerisinde 43 adet ağaç olduğuna vurgu yapan Şahin, “Mahalle sakinlerinin rızası alınmadan yapılan bu değişikliği kabul etmiyoruz. Parkımız tekrar park olarak ilan edilmedikçe  eylemimize devam edeceğiz. Mahalle sakinleri olarak 2 defa ilgili belediye başkan yardımcıları ile görüşme yaptık.  Ancak bu görüşmelerden herhangi bir sonuç alamdık” diye konuştu.

CHP'DEN MAHALLE HALKINA DESTEKŞehit Eyüp Gönen Parkı'nda eyleme başlayan mahalle sakinlerini ziyaret eden CHP İstabul Milletvekili Sedef Küçük, CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş ve CHP Belediye Meclis Üyesi Haluk Bozkurt konunun takpiçisi olacaklarını belirttiler. CHP Milletvekili Sedef Küçük konut alanı ilan edilen Şehit Eyüp Gönen Parkı'nı meclise taşyacağını belirterek, mahalle sakinlerinin eylemine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba