Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2016

Şehit Ömer Halisdemir’in adı Sultangazi’de bu apartmanda yaşayacak

Hafızoğlu Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Konsey İnşaat Uğur Mumcu Mahallesi’nde biten projesine ‘Şehit Ömer Halisdemir’ adını verdi.

15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadelenin simge isimlerinden şehit Astsubay Ömer Halisdemir adı Sultangazi’de apartman binasına verildi. Konsey İnşaat tarafından Uğur Mumcu Mahallesi 2277 sokakta biten projesine Şehit Ömer Halisdemir’in isminin yaşatılması ve anılması amacıyla, apartmana şehidimizin adını verdi.

1 2

Hafızoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Hafızoğlu, Ömer Halisdemir’in bir kahraman olduğunu ifade ederek “Çanakkale’de Seyit Onbaşı tarihin kaderini değiştiren bir kahramandı. Yine aynı şekilde şehidimiz Ömer Halisdemir, 15 Temmuz gecesinde o tarihin akışı değiştiren kahramandı. Komutanının ‘Darbecileri karargaha sokmayacaksın, bunun sonunda şehadet var’ demesini emir diye aldı ve gereğini yaptı. 15 Temmuz darbe girişiminde aldığı emri canı pahasına ki bir kahramanlık kendini bekleyen tehlikelerin büyüklüğü ve çokluğu nispetinde kıymet kazanır. Kurtuluş ihtimallerinin sıfır veya sıfıra çok yakın olduğunu bilerek, millet yolunda, kutsal bir dava yolunda mücadeleden yılmayanlar insanlığının üzerinde yükselirler ve Ömer Halisdemir gibi kahraman olurlar. Bundan dolayı bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirerek şehidimizin yaşatılması için Uğur Mumcu Mahallesi’nde biten projemize ‘Şehit Ömer Halisdemir Apartmanı’ adını verdik.” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba