Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 22 Mayıs 2015

“Şehitlerimiz ölümsüzdür”

11 Eylül 2012 tarihinde Gazi Polis Merkezi’ne yapılan canlı bomba saldırısında şehit düşen Polis Memuru Bülent Özkan’ın adı, Sultangazi Belediyesi tarafından Malkoçoğlu Mahallesi’nde hayata geçirilen ilçenin en büyük parkına verildi. “Şehit Polis Bülent Özkan Parkı” bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Parkın açılışında konuşan İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Anadolu topraklarında çok bedel ödendiğini belirterek şehitlerin ölümsüz olduğunu söyledi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da Malkoçoğlu’na kazandırılan parktan gençlerden kadınlara her kesimin faydalanacağını söyledi.

Şehit Polis Bülent Özkan Parkı_82T7090

Sultangazi Belediyesi, Malkoçoğlu Mahallesi’nde inşa edilen “Şehit Polis Bülent Özkan Parkı” törenle hizmete açıldı. Açılış törenine İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, şehit polis Bülent Özkan’ın annesi Nazmiye Özkan ve babası Ergün Özkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Polis Bülent Özkan Parkı_82T7132

Program vatan uğruna canlarını feda eden şehitler için saygı duruşuyla başladı. Mehteran Takımı’nın gösterisiyle süren programda, şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

 

“ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇEN ŞEHİTLERİMİZ ÖLÜMSÜZDÜR”

 

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok programda yaptığı konuşmada vatan uğruna şehit düşenlerin ölümsüz olduğunu vurguladı. Anadolu topraklarında yaşamanın bedelinin her zaman ağır olduğunu ifade eden Altınok, “Şehit polis kardeşimiz bayrağımızı, onurumuzu, namusumuzu ayakta tutmak için şehit oldu. Şehadet şerbetini içen diğer şehitlerimiz gibi ölümsüzdür” dedi.

Şehit Polis Bülent Özkan Parkı_

“SULTANGAZİ’NİN YARINLARINA YATIRIM YAPIYORUZ”

 

Törende konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şehit polis Bülent Özkan’ın adını parkta yaşatmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. Göreve geldiklerinden bu yana bütün kesimlere karşı aynı hassasiyeti gösterdiklerini kaydeden Başkan Altunay, “Bazı değerler ölmez. Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin hatırlanmasını istiyoruz. Şehidimizin ailesine de sabırlar diliyoruz” dedi.

 

Sultangazi’de hizmetin kesintisiz sürdüğüne dikkat çeken Başkan Altunay, konuşmasında şunlara yer verdi:

 

“Hükümet Konağı, kamu kurum binaları, modern kapalı alanları bünyesinde taşıyan hizmet tesisleri ve parklarımızla konuşuluyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak bugünleri değil, yarınları hesaba katarak yatırımlarımızı yapıyoruz. Malkoçoğlu’na kazandıracağımız hizmet tesisleri, halkımıza hayırlı olsun.”

Şehit Polis Bülent Özkan Parkı_

Şehit Polis Bülent Özkan’ın babası Ergün Özkan da emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Altunay ile İl Emniyet Müdürü Altınok, baba Özkan ve ailesine çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

Açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri daha sonra parkı gezerek, incelemelerde bulundu.

Şehit Polis Bülent Özkan Parkı_2

Yorumlar

Tasarım | Enba