Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Nisan 2019

Şehit Şehmus Poyraz Parkı Yeniden Düzenledi

Şehit Şehmus Poyraz Parkı yeniden düzenlenerek hizmete açıldı. Parkın açılış töreninde konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Şehitliği en yüksek manevi mertebe sayan kültürün çocukları olarak, şehitlerimize duyduğumuz derin saygı, bizi 'millet' yapan en önemli manevi değerlerimizden biridir" diye konuştu.
Şehit Şehmus Poyraz Parkı Yeniden Düzenledi
Ali Baba Halı Yıkama

50.Yıl Mahallesi’nde yer alan Şehit Şehmus Poyraz Parkı yeniden düzenlenerek hizmete açıldı.

Pakın açılış törenine Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, şehit babası Hacı Hamza Poyraz, HAK-EV Vakfı Başkanı Muzaffer Aydın ile semt sakinleri katıldı.

Burada konuşma yapan Başkan Dursun, şehitliği en yüksek manevi mertebe sayan kültürün çocukları olarak, şehitlere duyulan derin saygı, bu coğrafyanın insanlarını  “millet” yapan en önemli manevi değerlerden birisi olduğuna dikkat çekti.

Başkan Dursun, “Şehit ve gazilerimiz; vatanımızın bağımsızlığı için hayatlarını ortaya koydular; milletin kurtuluşu için cepheden cepheye koştular. Bu kültür, bugün şehitlerimize ve gazilerimize duyduğumuz derin saygı ve rahmet dualarında bizi birleştiriyor, ‘millet’ olmamızı resmediyor” diye konuştu.

Başkan Dursun konuşmasında ayrıca,Sultangazi Belediyesi olarak hayata geçirmeyi amaçladıkları yeşil alan ve çevre projeleri hakkında da bilgi verdi.Programda ayrıca HAK-EV Vakfı Başkanı Muzaffer Aydın da kısa bir selamlama konuşması yaptı.Protokol konuşmalarının ardından Başkan Dursun ve davetliler, şehitlerin hatırasına ağaç ve fide diktiler.

Tasarım | Enba