Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 21 Şubat 2018

Şehit yakınlarına, gazilere ve gazi yakınlarına MHP’den destek

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, şehit ve gazi yakınlarına “devlet memuru” statüsünde kadro verilmesi ile ilgili kanun teklifini meclise sundu. Devlet memurlarının her durumda devletin menfaatini korumakla sorumlu olduğunu vurgulayan Erdem, gazilik ve şehitlik mertebesinin ulviyetine inanan her Türk vatandaşının, bu vatan evlatlarının yanında olması gerektiğinin altını çizdi.

Şehit ve gazi yakınlarının hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçişlerinin yapılması gerektiğinin önemli olduğunu vurgulayan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, bu konuda hala bir düzenleme yapılmamış olmasının nedenini 20.12.2017 tarihinde Maliye Bakanı Naci Ağbal’a TBMM Genel Kurulunda yerinden sormuştu.

Gaziler arasındaki eşitsizliklerin kaldırılması için de kanun teklifi veren İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Muharip gazilerimiz, Kore gazilerimiz, Kıbrıs gazilerimiz arasındaki maaş ve özlük haklarındaki farklılıkların eşitlenmesi gerekmektedir. Bu durum Anayasa’nın 10 uncu maddesinde yer alan eşitlik ilkesine uymamaktadır. Eşitlik sağlanırsa mağduriyetler giderilmiş olacak ve gazilerimize sahip çıktığımızı göstermiş olacağız. Tüm gazilerimiz ve şehitlerimiz bizim kıymetlilerimizdir. Onların sesi olmak bizim görevimizdir.” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda gazilerimizin uzuv kaybı derecesine bakılmaksızın malul gazi sayılmaları gerektiğini de belirten Erdem, konuyla alakalı da TBMM’ye kanun teklifini sunmuştu. MHP İstanbul Milletvekili Sayın Arzu Erdem, şehitlerimizin bize emaneti olan yakınlarının, kahraman gazilerimizin, gazi yakınlarının sorunlarına çözüm üretmek adına Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak katıldığı her platformda ve meclis çalışmalarında mücadele ettiğini ve mücadele etmeye devam edeceğini her fırsatta dile getiriyor.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba