Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Haziran 2018

Şehitler için 251 hatimin duası yapıldı

Sultangazi’de Ak Parti iş adamları komisyonu tarafından, “251 şehidimize 251 hafızla iftarlı hatim duası” kapsamında 15 Temmuz şehitleri için okunan 251hatimin duası yapıldı.

Başkanlığını Ergin Kırmaç’ın yaptığı Ak Parti işadamları komisyonu Ramazan ayında anlamlı bir programa ev sahipliği yaptı. Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen programda 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden 251 şehit için okutulan hatimin duası yapıldı.

“251 şehidimize 251 hafızla iftarlı hatim duası” programına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, meclis üyeleri, STK temsilciler, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İşadamları Komisyonu Başkanı Ergin Kırmaç, 15 Temmuz ruhunu diri tutmak için “251 şehidimize 251 hafızla iftarlı hatim duası” programını düzenlediklerini belirterek, çocuklardan oluşan 251 hafızın 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen 251 vatandaşımız için hatim okuduğunu söyledi. Kırmaç, “İftar programımızda da 251 hatimin duası yapıldı. Bu anlamlı programda bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim okunan hatimleri, dualarımızı, oruçlarımızı kabul etsin, şehitlerimizin mekanını cennet eylesin.” diye konuştu.

Ülkemizin üzerinde yıllardır bir takım oyunların oynandığına değinen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Vesayet odaklarını sahaya sürdüler, türlü türlü oyunlarla ülkemizi istikrarını, birliğini, beraberliğini bozmaya çalıştılar. Ve en sonda 15 Temmuz gecesi bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne darbe indirmeye çalıştılar. Ama bu yüce aziz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara indi. Allah bu vatanın istikbaline sahip çıkan tüm vatandaşlarımızdan razı olsun. 15 Temmuz gecesi bu millet tarihi nitelikte bir ders verdi dünyaya.” Diye konuştu. Bakan Fatma Betül Kaya, Ak Parti iş adamları komisyonu tarafından düzenlenen “251 şehidimize 251 hafızla iftarlı hatim duası” programına emek veren herkese de teşekkür etti.

Programa katkı sunan firma ve isimler ise şunlar;

Ferah Mobilya Ferah Doğan, Üçler Kuyumculuk Ümit Özdemir, Greymen Shirt Ahmet Özpulat, Arifoğlu İnşaat Sami Hacı Arifoğlu, Emincan Yapı Abdulkadir Çiçek, Ahmet Tosun, Bahar Life Abdullah Acar, Es- Er Dental Laboratuarı Hüseyin Yılmaz, Çelik İnşaat ve Gayrimenkul Baran Çelik, Durmaz Giyim Ahmet Durmaz, Öztürk İnşaat Melikşah Öztürk,  Ravza Çocuk Gereçleri Abdullah Karataş, Oses Çiköfte Cemil Keskin, Güner Ayakkabı Hamza Güner, Home Gayrimenkul Mikail Döğer, Koç İnşaat Kerem Koç, Özyurt Kumaş Osman Özyurt, MİGSA İnşaat Abdulkerim Şengül, Hisar Sürücü Kursu Orhan Eren
Yorumlar

Tasarım | Enba