Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 17 Eylül 2016

Şehitlerimiz ve Tarık Akan

Vatanı için şehit düşenlerin, bir Tarık Akan kadar değeri olmadığını bir kez daha gördük.

Haber kanalları “son dakika” olarak duyurdu Tarık Akan’ın vefat haberini…

Aynı haber kanalları saatlerdir yaptıkları canlı yayınlarla Akan’ın vefat haberinin derinine indiler…

Geçmişten, bugüne Tarık Akan’ın hayat hikayesini ekranlara taşıdılar…

Ana haber bültenlerinde Tarık Akan’ın vefat haberine 3 dakika yer verildi, bu ana haber bültenlerinde önemli bir gelişmedir. Ana haber bültenlerinde her haber öyle 3 dakika verilmez, minimum süre 1 dakika 15 saniye ila 1 dakika 30 saniye arasındadır.

İşte Türk Sinemasının “damat Ferit” yada “jön”ü olarak lanse edilen Tarık Akan’ın vefat haberine ana haber bültenlerinde 3 dakika yer verildi. Akabinde 1.30 saniyede özgeçmişine yer verildi.

Aslında buna bir itirazımız yok. Merkez medyanın tamamı isterlerse 10 dakika, isterlerse 1 saat, isterlerse 10 saat Tarık Akan’ın vefat haberini yayınlayabilirler. Buna hiç kimsenin itirazı olmaz, olamaz.

Bizim itirazımız; vatanı, bayrağı ve milleti için şehit düşen vatan evlatlarının bir Tarık Akan kadar merkez medyanın ilgisini çekememesidir.

Son olarak Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçeleri sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı’nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 7 korucu, 2 asker ve bir emekli köy korucusu şehit oldu. Ama Tarık Akan kadar ilgi görmedi bu gelişme…

10 şehidimizin hayat hikayesini medyada göremedik, sadece 1 dakika süren vtr’lerde cenaze törenlerini izledik.

İşte tüm itirazımız buna…

Şehit haberlerini sıradanmış gibi ekranlara yansıtan tüm medya kurumlarına yazıklar olsun…

Yorumlar

Tasarım | Enba