Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 27 Eylül 2018

Selami Akpınar Belediye Başkanlığına Aday Olacak mı?

Selami Akpınar Belediye Başkanlığına Aday Olacak mı?
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de yerel seçim heyecanın başladı. Siyasi partilerin belediye başkan adaylarının kimler olacağı kamuoyunda günün konusu.

Mahalli seçim hazırlıkları ve aday tespitleri başladı. Aday adayları da ısınma turları atıyorlar. Ak Parti ve CHP’de sessizlik hakim iken, MHP’de tam anlamıyla bir hareketlilik yaşanıyor. Fısıltı gazetesine göre, MHP’li iş adamı Selami Akpınar İstanbul-Ankara arası mekik dokuyor.

DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞECEK

ZİRVE Yapı Denetim Hizmetleri ve İstanbul ZİRVE Mimarlık ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Selami Akpınar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’ni sık sık ziyaret ederek, partisinin üst düzey yöneticileri ile fikir alışverişinde bulunuyor. Genel Başkan Yardımcıları başta olmak üzere partinin birçok önemli ismi ile görüşen Akpınar’ın 2019 mahalli seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu dile getirdiği konuşuluyor.

Uzun yıllardır MHP’nin birçok kademesinde görev yapan Akpınar’ın TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP İl Başkanı Birol Gür ve MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ile de görüşerek, fikir-alışverişinde bulundu.

Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve tabanın da sıcak baktığı isimler arasında yer alan Akpınar’ın ilerleyen günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşeceği de iddia ediliyor.

2019 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu ve bu yönde nabız yoklamaya devam eden Akpınar, geçtiğimiz hafta partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen“Ülküde ve Ülkede Birlik” gecesine katılarak, TBMM Başkanvekili Celal Adan ve İl Başkanı Birol Gür’le kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Akpınar’ın önümüzdeki günlerde de resmen adaylığını da açıklaması bekleniyor…

Tasarım | Enba