Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 25 Şubat 2020

Şerit değiştiren sürücü, ambulansa kaza yaptırdı

Şerit değiştiren sürücü, ambulansa kaza yaptırdı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de hasta taşıyan ambulans, bir başka araç sürücüsü şerit değiştirince kaza yaptı. Ambulans sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek, orta refüje çıktı. Ambulansta bulunan hasta olay yerine çağrılan başka bir ambulansla hastaneye kaldırıldı.

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ, ORTA REFÜJE ÇIKTI

Kaza, dün akşam saat 20.30 sıralarında Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde meydana geldi. İçinde hasta bulunan ambulans Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne seyir halindeyken, Atatürk Bulvarı’nda bir otomobil sürücüsü sağ şeritten aniden sol şeride girdi. O esnada ambulans sürücüsü şerit değiştiren araca çarpmamak için fren yaptı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden ambulans şoförü orta refüje çıktı. Bilgilendirilmesi üzerine ambulansta bulunan hasta olay yerine çağrılan başka bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Mesai arkadaşlarının kaza yaptığını duyan sağlık personelleri de olay yerine gelerek, arkadaşlarına yardım ettiler.

“AMBULANS ORTA REFÜJE ÇIKMAK ZORUNDA KALDI”

Kaza anını anlatan Tolga Geneş, “Normalde araca yol vermek için araçlar sağa çekilir. Fakat aracın bir yanlış yöne girdiği için ambulans orta refüje çıkmak zorunda kaldı. Öndeki aracın hatasıydı. Dolayısıyla ambulans kendini kurtarabilmek için orta refüje çıkmak zorunda kaldı. Ve içerisinde hasta olduğundan dolayı diğer ambulans geldi. Hasta çok daha acil bir durumda olabilirdi.  Hasta gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Arkasından üç tane daha ambulans gelip, ambulansı kurtarmaya çalıştılar. Epey bir süreç aldı bu. Buda bizim halkımızın bilinçsizliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Çünkü ambulansa yol vermek nasıl olmalıdır bilmiyoruz. Türkiye’deki eğitimsizliği bir kez daha çıplak gözle görmüş olduk” dedi.

molavitrin
Tasarım | Enba