Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET 30 Temmuz 2018

Serkan Acar Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, düzenlediği basın toplantısında yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçimlerini yoğun bir çalışma ile zafer ile tamamladıklarını belirten Acar, “İlçemizde aldığımız sonuçlar yüzümüzü güldürdü.” Dedi. Alınan seçim sonuçlarından alınması gereken derslerin olduğunun farkında olduklarını dile getiren Acar, “24 Haziran seçimlerinden hemen sonra eksikliklerimizi masaya getirdik. Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçimde inşallah bütün eksikliklerimizi kapatıp, önceki aldığımız oy oranından daha fazla bir oy oranıyla inşallah bu sonucu taçlandırmak istiyoruz. Ve Gaziosmanpaşa’ya yeni bir zafer yaşatmak istiyoruz. Yerel seçim startını biz 24 Haziran akşamı Gaziosmanpaşa Meydanı’nda başlatmıştık. ” Diye konuştu.

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatının 24 Haziran seçimlerinde İstanbul’da oyunu artıran ikinci ilçe olduğuna vurgu yapan Serkan Acar, “Ak Parti olarak Gaziosmanpaşa’da, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 47.60, 24 Haziran seçimlerinde ise yüzde 51.56 oy aldık. İlçe bazında 7 Haziran’a göre kıyaslarsak yüzde 4 oyumuzu artırdık. Ayrıca 7 Haziran’da Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı olarak İstanbul’un 39 ilçesi arasında oy sıralamasında 8. Sıradaydık. 24 Haziran’da ise beşinciliği kıl payı kaçırarak 6. Sıraya yükseldik. Gaziosmanpaşa teşkilatı olarak 24 Haziran seçimlerinde İstanbul’da oyunu artıran ikinci ilçe olduk.

Bu seçimleri 1 Kasım’la karşılaştırınca, 7 Haziran’la arasında 10 puanlık fark var. 1 Kasım seçimlerine giderken hükümet kurulamamış bir belirsizlik vardı. Halkımız ‘acaba yeniden koalisyon dönemlerine geri mi dönüyoruz?’ endişesini taşımaya başladı. 1 Kasım’da yapılan seçimler de halkımızın desteğiyle partimiz yeniden tek başına iktidar olmuştur. 1 Kasım seçimlerini ilçe teşkilatımız İstanbul genelinde 6. Sırada tamamladı.” Şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba