Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Şubat 2019

Seyit Ateş, ‘Siyaset defterini kapattım’

Seyit Ateş, ‘Siyaset defterini kapattım’
Ali Baba Halı Yıkama

Kuruluşundan bu yana Ak Parti içerisinde aktif siyaset yürüten Seyit Ateş, “Siyaset defterini kapattım” dedi.

Son olarak 2019 yerel seçimleri için Ak Parti’den Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında bulunan Seyit Ateş, partisi tarafından aday gösterilmeyen isimler arasında yer aldı. Kamuoyunda “Sultangazi” isminin isim babası olarak da bilinen Ateş, aday adaylığı müracaatında “Benim hedefim ekmeğini yediğim, yaşamaya devam ettiğim ilçeme belediye başkanı olarak hizmet etmektir. Eğer partim realiteyi göz önünde bulundurursa Sultangazi için hayırlı olan kişinin ben olduğuna inanıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Ateş, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, siyaset defterini kapattığını söyledi. “Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür bir bireyi olarak,zaman zaman bu sayfada paylaşımlar yapacağım” ifadelerine yer veren Ateş, “İki yüzlülükleri,dün ak dediğine bugün kara diyenleri deşifre etmeyi 31 Mart sonrasına bırakıyorum.O tarihten sonra yapacağım paylaşımlarla çarşı-pazarın karışacağını biliyorum.31 Mart gününe kadar yapacağım paylaşımları da kimse üzerine almasın lütfen. Allah’a emanet olunuz” dedi.

Seyit Ateş, daha önce de yaptığı bir paylaşımda; Ak Parti’nin kuruluş sürecinde bu hareketin içerisinde yer aldığını belirtmiş, dönemin Saadet Partisi İl Başkanı Numan Kurtulmuş ve Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın kendisini ziyaret ederek Saadet Partisi’ne geçmeye ikna etmek için uğraştıklarını, ancak bunda başarılı olmadıklarını ifade etmişti.

Ateş’in bu paylaşımı siyasi çevrelerce çok konuşulmuş ve bir ‘vefa’ örneği olarak gösterilmişti.

Tasarım | Enba