Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 7 Haziran 2018

Siirtliler İftarda Buluştu

Sultangazi’de düzenlenen iftar programında Siirtliler, Kudüs manevi atmosferinde oruçları açmanın mutluluğunu yaşadı.

Siirtliler Vakfı Sultangazi Şubesi ve Sultangazi Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen iftar programına katılım yoğun oldu. İftara; Belediye Başkanı Cahit Altunay, İstanbul Vali Yardımcısı Nihat Nalban, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, MHP MYK Üyesi ve Milletvekili adayı Murat Kotra, Siirtliler Vakfı Sultangazi Şube Başkanı Abdulkadir Çiçek, AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Halil Danış, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Beşir Açıkça, Siirt Vakfı Genel Başkanı Başkanı Zeki Akyüzlü, Siirt İkizbağlar Derneği Yönetimi, Sultangazi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetimi ve çok sayıda Siirtli katıldı.

Programda konuşan Siirtliler Vakfı Sultangazi Şube Başkanı Abdulkadir Çiçek, vakfın misyonu ve vizyonu hakkında davetlileri bilgilendirdi. Çiçek, Siirt Vakfı’nın dünyanın birçok noktasına yardımlar ulaştırdığını, mazlum ve Müslüman coğrafyasındaki insanların yanında olduğunu belirten Çiçek, Türkiye’de de aynı amaçla çalışmalarını yürüttüğünü söyledi. Yaklaşık 3 ay önce 1.500 çocuğu sünnet ettirdiklerini ifade eden Abdulkadir Çiçek, su sıkıntısı yaşanan Afrika’nın bazı bölgelerinde su kuyuları açarak insanları temiz su ile buluşturduklarını ifade ederek, “Bu yardımlarımız önce rabbimin, sonra da siz değerli hemşehrilerimizin desteğiyle olmuştur.” Dedi.

Hemşehrilerinin desteğiyle Siirt Vakfı’nın günden güne büyüyeceğini dile getiren konuşan Siirtliler Vakfı Sultangazi Şube Başkanı Abdulkadir Çiçek, “Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Bu akşam bu güzel atmosferde bizleri yalnız bırakmayan sizlere ve bu ortamı bizlere sağlayan Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay’a teşekkür ederim” diye konuştu.

Çiçek, vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutladı.Yorumlar

Tasarım | Enba