Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Nisan 2017

Şirin Ünal’dan Ülker’e Tepki

Ülker'in 1 Nisan için hazırladığı 'Küçük kardeş olmak' etiketli reklam filmine Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal tepki gösterdi.

Adıyaman Sivil Toplum Platformu’nun düzenlediği istişare toplantısına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Ülker’e sert tepki gösterdi. Ünal, “Biz onları Müslüman bilirdik. Ama görüyoruz ki, kendi içimizde halen FETÖ’ye destek sunanlar var” dedi.

Ülker’in yeni çektiği reklamlar büyük tepki çekti. Reklam filmleri üzerinden verilen mesajlar özellikle sosyal medyada “FETÖ tehdidi” olarak algılandı ve büyük tepki topladı. Reklama yağan tepkilerle Ülker sosyal paylaşım sitesi Twitter’da gündem oldu.

17757512_1984172885205144_8733472256149536610_n

ABİLER, ABLALAR, HESAPLAŞMA VAKTİ…

Videolarda “Abiler” ve “ablalar” “Abilerimiz kahramanlarımız” “bu kadar mutlu büyüdüysek ablalarımız sayesinde” gibi toplumda FETÖ ile ilgili bilindik tabirler içerdiği için “FETÖ tehdidi” olarak algılandı.

Referandum çalışmaları kapsamında Sultangazi’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ak Parti’nin asker kökenli Milletvekili Şirin Ünal, Ülker’in tepki toplayan videosunu sert bir şekilde eleştirdi. Adıyaman Sivil Toplum Platformu’nun düzenlediği istişare toplantısına katılan ve burada konuşan Ünal, “İçimizde halen terör örgütü FETÖ/PDY’ye destek sunanlar var. Ülker’in hazırladığı videoyu kınıyorum. Üstelik bu grup Müslüman bildiğimiz insanlar. İlgili savcılıklarımız bugün gerekli soruşturmayı başlatacaklar. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba