Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Ağustos 2015

Siyasetin Kayıp Yöneticileri

Siyasetin Kayıp Yöneticileri
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’nin ilçe olmasıyla birlikte bir anda kendini aktif siyasetin içerisinde bulan ve bir önceki dönem İlçe Başkanı Murat Atım’ın da desteğiyle kendilerini Yönetim ve Yürütme Kurulunda bulan isimler birer birer kayıplara karıştılar.

 

İçlerinde siyaset kariyeri geçmişe dayananlarda var.

 

7 Aralık’tan sonra yaptığı ziyaretlerle parti içerisinde alanda görünen tek isim Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan oldu. Sosyal medyada olmasa bunun farkında olmayacağız.

 

Bir de partinin tabanı her zaman, her şartta alanda.

 

Ama…

 

İlçe Başkanı ile beraber alanda olması gerekenlerin hiçbiri alanda yok.

 

Peki, nerede bunlar?

 

SÜLEYMAN YİĞİTOĞLU

süleyman yiğitoğlu

Seçimlerin vazgeçilmez SKM Başkanı Süleyman Yiğitoğlu şimdilik işinin başında. İşinin başında derken SKM Başkanlığından bahsetmiyoruz. Yiğitoğlu İBB Ulaşım A.Ş’de çalışıyor. Seçim dönemlerinde 3 aylık ücretli izne ayrılıyor. 3 ay boyunca Ulaşım A.Ş’de ki masası boş kalıyor. Ama ay sonu bankamatikten maaşını çekiyor. Ara sıra İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan Ulaşım A.Ş’de kendisini ziyaret ediyor ve bizlere Süleyman Yiğitoğlu’nun varlığını hatırlatıyor.

 

Haftalık Yönetim ve Yürütme Kurulu toplantılarına katılmaktan başka, şu anda siyasette yaptığı bir şey yok. Olası erken seçimde sahneye çıkması bekleniyor.

 

MEVLÜT DİLEK

mevlüt dilek

Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’dan sonra parti içerisinde gelen ikinci isim. Yani bir dönem Civan’ın yürüttüğü Başkanvekiliği görevini Mevlüt Dilek yürütüyor. Ama ne hikmet ise bir türlü alanda, sahada görmek imkansız. Suzan Dağlar Civan’dan sonra aktif rol üstlenmesi gereken Dilek, ortada yok. Kimileri rahatsızlığından dolayı vakit ayıramıyor diyor, kimileri de işini bahane ediyor.

 

İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ı temsil etmesi gereken programlarda şu ana kadar henüz görülmedi.

 

HÜSEYİN KOLÇAK

hüseyin kolçak

Hüseyin Kolçak işlerinden fırsat bulursa partinin programlarına katılmaya çalışıyor. Lakin oda uzun bir süredir kayıplarda. Bu aralar Çanakkale Gelibolu’da açtığı alkollü Gelibolu Et Mangal ile meşgul.

 

Süleyman Yiğitoğlu, Mevlüt Dilek ve Hüseyin Kolçak bu üç ismin ortak özelliği ise siyasette değişmeyen künyeleri. Murat Atım döneminde bu üç isim Yürütme Kurulu’nda görev aldılar. Suzan Dağlar Civan dönemiyle de bu görevlerini yürütmeye devam ediyorlar. Ne kadar yürütebiliyorlar orası tartışılır.

 

KEMAL EYÜPOĞLU

11695875_1458983201091017_8522009290417881414_n

Kemal Eyüpoğlu’da Yürütme Kurulunda yer alıyor. Kayıpların aksine alanda yöneticiler arasında en çok ön plana çıkan isim oluyor. Cami’de, cenazelerde, bayramlaşmalar da hep o var. İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın neredeyse tüm programlarına eşlik ediyor. İşlerinin yoğun olmasına rağmen, siyasette kendisine verilen görevi aksatmıyor, aksine daha fazla mesai harcıyor.

kemal eyüpoğlu

Ramazan Bayramı’nda merkez Camii’nde yapılan bayramlaşmada bulunan Kemal Eyüpoğlu’nu görenler, “Başkanvekili Mevlit Dilek yine ortada yok. Kemal Eyüpoğlu her zaman olduğu gibi her yere katılıyor” yorumları yapılmıştı. Yorumları yapanlarda teşkilatın alt tabakası diye tabir edilen tabandan birkaç isimdi.

 

Fevzi Çetin, Mehmet Kavak, Battal Isırkan, Umut Öztürk, Halil Poyraz bu isimlerde kayıpların aksine, zaman zaman alanda görülen isimler.

 

EMİN YEŞİL

https://twitter.com/Emin_Haber

Tasarım | Enba