Eminhaber.Org

Siyasetin Taşeronları

Siyasetin Taşeronları
Ali Baba Halı Yıkama

AK Parti 2. Bölge milletvekilli aday adayı, ünlü iş adamı Murat Hamdi Kıroğlu, muhalefet ile alakalı çarpıcı açıklamalar da bulundu…

 

Demokratik ülkelerde iktidar seçimle değişir. Bunun dışındaki her yöntem gayri demokratiktir ve ülkeye zarar verir. Devletin içinde her dönem iktidara karşı örgütlenmiş bazı yapılar görülmüştür. Bu yapılar devletin zaaf anlarında veya konjonktürel durumlarda faaliyete geçerler. Eğer iktidar bu dönemlerde dik durmayı beceremez veya iyi yönetilemezse sonuçları ülke açısından vahim olabilmektedir.

 

Yıllar boyunca çeşitli unsurlarla bağımlı olan ülkeyi, kendi kendine yetebilen , takip eden değil, takip edilen bir ülke haline getiren iktidarı zayıflatmak ve linç etmek amacıyla çeşitli terörize faaliyetlerde bulunmuşlardır. Bu faaliyetler yalnızca sokaklarda değil, ekonomi ve medya lobilerinin yönettiği mecralarda da meydana gelmiştir. Halkı bu şekilde galeyana getirip devletin kurumlarını itibarsızlaştırmak istemişlerdir. Örneğin Boğaz Köprüsü’nün üzerindeki Avrasya Maratonu görüntüsünü sanki Anadolu Yakasından Avrupa yakasına yürüyen direnişçiler olarak medya ve sosyal mecralarında provoke malzemesi yapmışlardır. 17 ve 25 Aralık operasyonları da böyle bir algı oluşturmak amacı taşımaktadır.

 

İhanet İttifakları…

 

Siyasette taşeronluk olmaz. Bu tip yapıların şu an taşeronları var. Size soruyorum paralel yapı zihniyetiyle CHP zihniyetinin birlikte hareket edeceğini rüyanızda görseniz inanırmıydınız. Ama ne oluyor , hedefledikleri  düşüncelerini gerçekleştirmek için bir şekilde asgari müşterekte birleşiyorlar. Bunu kendi milletvekilleri bile itiraf etmiştir.

 

Şimdi sıra HDP ‘de. Baktılar ki CHP ile bu iş olmayacak şimdi de HDP’nin barajı aşabilmesi hayaliyle bu partiye destek vereceklermiş. Bakalım bu zihniyet nereye kadar gidecek. Muhalefet  partilerine buradan şunu söylemek istiyorum. Siyaset üretin, proje üretin, çözüm üretin. İhanet ittifaklarıyla hem bir yere varamazsınız, hem de ülkeye bir faydanız olmaz.

 

Görev Zamanı…

 

Yeni Türkiye’nin emin adımlarla ilerlemesi yolunda iş adamları olarak taşın altına elimizi koyma zamanı gelmiştir. Eğer koymazsak art niyetli sermaye odaklarının ülkemiz üzerindeki planlarını gerçekleştirmesi için fırsat vermiş oluruz. Bizde bu mücadeleye katılmalıyız ki fırsatçılara imkan vermeyelim.

 

Şimdi araftayız. Ya halkın iktidarının devam ettiği Yeni Türkiye, ya da sermaye  odaklarının ve paralel yapının uzaktan kumandayla yönettiği bir Türkiye. Büyümeye devam edeceğiz, hedef 2023, hedef 2071. Bizlerin yaptıklarını başkaları hayal bile edemezdi. Artık tüm dünya şunu çok iyi biliyor ki Türkiye olmadan çözüm olmaz, karar olmaz, ticaret olmaz, sanayii olmaz. Çünkü Dünya 5’den büyük. Yeni Türkiye hepsinden büyük.

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba