Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Temmuz 2017

Sizden Gelenler

Sizden Gelenler
Ali Baba Halı Yıkama

Bu haberimizde okurlarımızdan gelen mesajlara yer verdik.

Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’nde Çocuk Acil Yok!

Sultangazi’de vatandaşlar Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi çocuk acilin olması talebinde bulundu. Cebeci Mahallesi’nden Tuğba Yıldız, çocuğunu mesai saati bittiği için hastanenin acil servisinden giriş yaptı. Ancak Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi ‘nde çocuk acil olmadığı için Yıldız’ı ilçe dışındaki hastanelere yönlendirdiler.  Bu duruma tepke gösteren Yıldız, “521 bin nüfuslu bir ilçede çocuk acil bölümü yok. Çocuklarımızı hastaneye getiriyoruz tedavi ettiremiyoruz. Biz acilen devlet hastanemize çocuk acil istiyoruz. Devlet hastanesi var çocuk acili yok böyle bir şey kabul edilemez” dedi.

Çocuk ve spor parkı yıkılıyor, kapalı Pazar alanı yapılıyor

Sultangazi Belediyesi 50. Yıl ve Uğur Mumcu Mahallelerinin sınırlarının kesiştiği noktada kapalı Pazar alanı yapımına başladı. D. Caddesi üzerinde bulunan çocuk ve spor parkının yıkılarak, kapalı Pazar yapılmasına bazı mahalle sakinleri tepki gösterdi.  Vatandaşlar, ‘Çocuk parkı yıkılıp, ağaçlar sökülüyor’ diye tepkilerini dile getirdi. Sitemize ulaşan 50. Yıl ve Uğur Mumcu Mahallesi’nde çok sayıda vatandaş yapılan hizmete karşı olmadıklarını, çocuk ve spor parkının yıkılmasına karşı olduklarını belirttiler. Her iki mahalle sakinleri yapılan hizmetin başka bir noktada yapılabileceğini belirttiler.

Sultangazi Belediyesi’nden sosyal medyada yapılan açıklamada ise; “mahalle hizmet tesislerinin inşaa edileceği bu alan yine aynı şekilde üstü park ve spor alanları olarak yapılacaktır.” İfadelerine yer verdi.

sultangazi-

Dar sokakta çift yönlü araç geçiyor

Sitemize ulaşan Yusuf Acar, Sultançiftliği Mahallesi 42. Sokağın çok dar olduğunu, araçların çift yönlü geçiş yaptığını belirterek, “Sokak sakinleri olarak kaldırımda oturamıyoruz. Çocuklarımız dışarıda oyun oynayamıyor.” Dedi.

19679671_1980211722004252_1035800494_n

Mangalcıların yarattığı çevre ve gürültü rahatsızlığı

Uğur Mumcu Mahallesi’nden bize yazan Kevser Yiğit,  Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde bulunan Şehit Piyade Er Bekir Cömert Parkı’nda mangal yapan vatandaşlardan yarattığı gürültüden dolayı rahatsız olduğunu dile getirdi. Mangalcıların uğrak mekanları arasında yer alan parkta, vatandaşların yüksek sesle konuşmaları, bağırmalarından dolayı rahatsız olduklarını belirten Yiğit, “Burası orman değil, park. Parklar zaman geçirme, dinlenme ve çocuklar için oyun alanlardır. Parklar mangal yapma yeri değildir. Özellikle burada mangalcıların yaşattıkları gürültü ve çevre kirliliği, çevre sakinleri olarak bizleri canımızdan bezdirdi.  Bazen eline sazı alan mangalcılar mini bir konser bile veriyor. Her yere şikayet etmeme rağmen, derdimizi dinleyen olmadı. Bimer’e şikayet etmeme rağmen, hergün zabıta birimini bilgilendirmeme rağmen bizleri ciddiye alan olmadı.” Diye konuştu.

f7d823a6-8f47-4481-9a07-940a3363acfa

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba