Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Aralık 2020

Sokağa çıkma kısıtlamasında ‘pes’ dedirtten görüntüler

Sokağa çıkma kısıtlamasında Sultangazi’de amatör kameralara yansıyan görüntüler ‘pes’ dedirtti.

Koronavirüs salgınının önlenmesi tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı Cuma akşamı saat 21.00’da başladı. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı Cuma akşam saatlerinde ve Cumartesi günü Sultangazi’nin farklı mahallelerinde amatör kameralara ‘pes’ dedirten görüntüler yansıdı.

SİLAHI ARKADAŞININ BAŞINA DAYADI

Sultançiftliği Mahallesi’nde sokağa çıkma kısıtlamasını delerek bir araya gelen bir grup genç, çevreye rahatsızlık verdi. Gençlerden biri belindeki kuru sıkı diye tabir edilen tabanca ile iddiaya göre havaya ateş etti. Çoğunun maske kullandığı ancak sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.  Silah sesini duyan vatandaşlar pencerelere çıkarak, ne olduğunu anlamaya çalıştı. Gençlerden birinin havaya ateş ettiğini fark eden vatandaşlar, gençlere tepki gösterdi. Amatör kameraya yansıyan görüntülerde, grupta bulunan bir kişinin elindeki silahı arkadaşının başına dayayıp, şakalaştıkları görülüyor. Elinde tabanca bulunan kişinin daha sonra silahı beline takarak, arkadaşlarıyla beraber bulundukları yerden uzaklaştıkları kameraya yansıyor.

KISITLAMAYA RAĞMEN SOKAĞA ÇIKIP HALAY ÇEKTİLER

Bir başka görüntü de ise, iki arkadaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeden sokak ortasında halay çekti. İki arkadaşın sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüntüler sosyal medyada tepki gördü.

YOLUN ORTASINDA TEHLİKELİ ANLAR

Yunus Emre Mahallesi’nde Cuma akşamı sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasından sonra 4 çocuk, trafiğin işlek olduğu yola gelerek, yaptıklarını kaydettiler. Çocuklardan üçü yolun ortasına geçtikten sonra biri seyir halinde olan araçlara ıslık çaldı. Canlarını hiçe sayan çocukların o anlarını ise görüntülere yansımayan dördüncü kişi cep telefonu ile görüntüleyerek, kaydetti.

Yorumlar

Tasarım | Enba