Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Nisan 2017

Şovu Bırakın,Sultangazi’nin Sokaklarına Bakın

Uyuşturucu madde bağımlısı gençlerin yürek sızlatan görüntüleri kameralara yansıdı. Her gün artan benzen görüntüler karşısında tedirgin olan çevre halkı ise yetkililerden yardım istedi.

Sultangazi’de uyuşturucu madde kullanan gençlerin yürek sızlatan görüntüleri kameralara yansıdı. İsmetpaşa Mahallesi’nin en yoğun caddelerinden biri olan Ordu Caddesi üzerinde gündüz saatlerinden çekilen görüntü, bu kadarına da pes dedirtti. Kullandıkları maddenin etkisiyle kendinden geçen bir genç, çevredeki vatandaşları da tedirgin etti.

Sultangazi’de bu görüntüler yaşanırken, bu soruna önlem alacak yetkililer ne yapıyor?

Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı aynı zamanda İlçe Sağlık Müdürü olan Dr. Emrah Eray en son Ak Parti’nin 16 Nisan referandum öncesi düzenlediği ‘sevgi yürüyüşü’nde görüldü.

Kurulduğunda yapılan göstermelik birkaç etkinlikle boy gösteren Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği, derin bir sessizliğe gömüldü.

Bu derneğin hakkını da yememek lazım. 2015 yılından bu yana 35 genci uyuşturucudan kurtardı. Ama yetmez. Siyasi partilerin yürüyüşlerinde boy göstermekle ne uyuşturucu sorunu çözülür, nede bu ibretlik görüntüler son bulur.

Bir dernek kurdular, umut vaat ettiler. 2015 yılında kurulan dernek aynı yıl içerisinde yaptığı üç programla sadece reklam şovu yapmaktan öteye geçemedi. 35 kişinin uyuşturucudan kurtarılması bir başarı değil, başarısızlıktır.

***

Kendisinin artık Sultangazili olduğunu söyleyen ve “Çaresizlere çare olmak için Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği’ni kurduk” diyen İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ise, ilçesinde yaşanan bu ibretlik görüntüleri an alt seviyeye indirmek için yoğun bir mesai harcamalıdır. İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray ile birlikte ulusal basına çıkma sevdasına harcadığı mesaiyi, ilçenin gerçek sorunlarına harcamalıdır.

***

Antibiyotik kullanım oranının düşürülmesini sağlamak amacıyla reçetelerinde antibiyotik ilaçlara daha az yer veren doktorlara teşekkür belgesini veren her iki bürokrat ulusal basında yer almak için yoğun bir mesai harcadılar. Ve bunda da başarılı oldular. Ulusal bazda yayın yapan gazeteler, internet haber sitelerinde bolca yer aldılar.

Bu Sultangazi için çok ama çok önemli bir gelişmeydi. Sultangazi’nin en büyük sorunuydu reçetelere yazılan antibiyotik. Antibiyotik ilaçlara az yer veren doktorlara teşekkür belgesi verilmesi mutlaka ulusal basında yer almalı, Sağlık Bakanın bunu görmesi gerekiyordu.

Sağlık Bakanına şirin gözükme çabalarını, ilçe halkına çok gördüler.

***

Gönül istiyor ki, İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ve İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray kurdukları Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği ile gündeme gelsinler.

Gönül istiyor ki, Sokakta yaşanan ibretlik görüntüleri azaltarak ulusal basında yer alsınlar.

Gönül istiyor ki, siyasi programlarda boy göstermesinler.

Yorumlar

Tasarım | Enba