Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Ocak 2016

Suçüstü yakalandılar

27 Aralık 2014 tarihinde Sultangazi’de bir telefon bayisine gelen maskeli ve pompalı tüfekli 3 kişi, bin TL para ve yaklaşık 20 bin TL değerindeki telefonları alarak kayıplara karıştı. 3 şüphelinin 9 market ve 3 elektronik eşya mağazasını da gasp ettiği ortaya çıktı.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 3 aydır Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’de market ve 3 elektronik eşya mağazasını silahlı ve maskeli gasbeden şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Ekipler, şüphelilerden 5’ini Bayrampaşa’da bir market ve elektronik eşya mağazasını silahla gasbettikten sonra kaçmaya çalışırken yakaladı.

 

Suçüstü yakalanan şüphelilerden Ferdi M. (25), Mehmet Zakir K. (20), Recep E. Asayiş Şube Müdürlüğüne, Osman D. (17) ile Emrah D. (17) ise Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinde Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’de meydana gelen 9 market ve 3 elektronik eşya mağazasını silahla gasbettikleri tespit edildi.

Polis, yakalanan 5 şüphelinin emniyetteki sorgularında, suç örgütünün lideri ve yardımcısı olduğunu ifade ettikleri 2 kişinin yakalanması için tekrar operasyon düzenledi ve Hacı Ahmet E. (28)  ile Garip K.’yı da (23) Gaziosmanpaşa’daki evlerinde yakaladı. Suç örgütünün gasp olaylarında kullandığı otomobilin de Esenyurt’tan çalındığı ve plakası değiştirilerek kullanıldığı tespit edildi.

 

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinde Hacı Ahmet E.’nin kasten yaralama ve dolandırıcılık, Ferdi M.’nin uyuşturucu kullanma, Recep E.’nin kaçak bahisden suç kaydı olduğu. Garip K’nın ise 9 suç kaydı, 4 arama ve kesinleşmiş 3,5 yıl hapis cezasının olduğu ortaya çıktı.Şüphelilerden 3 pompalı tüfek, 2 şarjör, 3 dipçik, 30 fişek, kar maskeleri, eldivenler ve bir adet fener görünümlü elektro şok cihazı ele geçirildi.

gasp-zanlilari-

Yorumlar

Tasarım | Enba