Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Aralık 2015

Sultangazi Kaymakamı Notunu Aldı

Sultangazi Kaymakamı Notunu Aldı
Ali Baba Halı Yıkama

Aylardır gündeme taşıdık; “Atatürk Bulvarı’nda hafriyat kamyonlarının geçişinin yasak olmasına rağmen, neden buna göz yumuluyor?”

 

Bu konu bugün Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği Huzur toplantısında da gündem geldi. Belediye Başkanı Cahit Altunay, bu araçların Atatürk Bulvarı’ndan geçişinin yasak olduğunu söyleyerek bu rahatsızlığını dile getirirken, İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ise “Gereken yapılacak” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünün (UKOME) 2012 yılında aldığı “Hafriyat veya mıcır taşıyan kamyonların Atatürk Bulvarı Caddesini güzergah olarak kullanmaları yasaklanmıştır” kararı Nazım Dorak’ın İlçe Emniyet Müdürlüğü döneminde uygulandı. Nazım Müdür gitti. Atatürk Bulvarı kural tanımayan hafriyat kamyonlarına kaldı.

 

Işık ihlali yapan, aşırı hızdan dolayı kazalara neden olan hafriyat kamyonlarının Atatürk Bulvarı’ndan geçişinin yasak olduğunu ve yetkililerin alınan kararın yerine getirmesi için Emin Haber olarak konuyu gündemde tuttuk.

 

CAHİT ALTUNAY; KAMYONLARIN GEÇİŞİ YASAK

 IMG_5603

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bugün Sultangazi Belediyesi Nikah Salonun da düzenlediği “2015 Yılı Huzur Toplantısı”nda bu kez yetkililer tarafından bizzat dile getirildi. Belediye Başkanı Cahit Altunay, Atatürk Bulvarından hafriyat kamyonlarının geçişinin yasak olduğunu belirterek rahatsızlığını dile getirdi. Altunay, “Binlerce kamyon geçiş yapıyor. Bu araçların tahribat yaptığı bir sürü yollar, kaldırımlar var. Çok kazalara da sebebiyet veriyorlar. Bu kamyonların altında can veren vatandaşlarımız oldu. Bu araçların Atatürk Bulvarı’ndan geçme hakkı yok. UKOME kararıyla bu kamyonların geçişi yasaklanmıştır. Bu kamyonlar buradan geçerek suç işliyorlar. Bu konuda yapılması gerek ne ise trafik polisi yapmalı. Bu araçların Atatürk Bulvarı’ndan bu şekilde aşırı hızlı geçmeleri gerçekten hiç hoş değil. İnşallah emniyetimiz bu konuda gereken tedbiri alır.  Dolayısıyla bunlarla ilgili bir cezai işlemlerin derhal uygulanması lazım.” Diye konuştu.

IMG_4226

KAYMAKAM USLANMAZ’DAN VAHİM AÇIKLAMA

 

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ise vahim bir açıklamaya imza attı. Uslanmaz, “Bu araçların Atatürk Bulvarı’ndan geçmemesi lazım. Notumu aldım trafik ekiplerini bilgilendireceğim” dedi.

 

Emin Haber olarak sürekli gündeme taşıdığımız bu konu hakkında İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz’ın açıklamasını “vahim” olarak değerlendiriyoruz. Bugüne kadar işlenen bir suça sadece seyirci kalanlar bugün “Trafik ekiplerini bilgilendireceğim” gibi vahim bir açıklamada bulunuyorlar.

 

Bugüne kadar neden trafik polislerini bilgilendirmediniz? Bugüne kadar hergün önünüzden geçen bu kamyonları hiç mi görmediniz? Geçişleri yasak olmasına kadar bugüne kadar neden göz yumdunuz?

 

POLİS VAR DENETİM YOK… TIKLAYIN

 

ATATÜRK BULVARI HAFRİYAT KAMYONLARINA KALDI… TIKLAYIN

Tasarım | Enba