Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 19 Haziran 2018

Süleyman Soylu Gazi Mahallesi’nde Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gazi Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde konuştu: “Tayyip Erdoğan Büyük Bir Devrimcidir”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim bölgesi içerisinde yer alan Sultangazi’de halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Soylu, ilk olarak Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen “İş adamları” toplantısına katıldı.

Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, STK Temsilcileri ile birlikte çok sayıda iş adamı katıldı. İş adamları adına konuşan Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkerim Şengül, programa katılan tüm davetlilere teşekkür ederek, iş adamlarından 24 Haziran’da güçlü bir destek beklediğini söyledi.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bölgenin bir insanı olduğunu hatırlatarak, “İnşallah çok daha büyük hedeflere, gayelere birlikte ulaşacağımıza inanıyorum.” Dedi. Altunay, partisinin Sultangazi’de hedeflediği oy oranına da ulaşacağına inandığını belirterek, “Sizlerden 24 Haziran’da yeniden bu sevdanızı tazelemenizi bekliyorum.” Diye konuştu.

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir devrimci olduğunu söyledi. Erdoğan’ın Türkiye’de büyük bir zihniyet devrimi gerçekleştirdiğini ifade eden Bakan Soylu, “Çok açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum; hem de bütün Türkiye’yi bir araya getirerek. Hiç kimseyi kendisini ifade etmekten korkutmayarak Türkiye’yi bir araya getirdi. O Türkiye’ye demokrasi hikayeleri anlatan ülkeleri biz biliyoruz” dedi.

Soylu, daha sonra Belediye Başkanı Cahit Altunay ve İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun ile birlikte Gazi Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.  Seçim otobüsü ile Fevzi Çakmak Caddesi’ne gelen Soylu, otobüsten esnafı ve çevrede bulunanları selamladı. Bakan Soylu, yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerine dikkat çekerek, “Tarihin en önemli seçimine gidiyoruz” dedi. Soylu,  “Sadece bugünkü yöneticilerimizi seçeceğimiz bir seçime gitmiyoruz. Aynı zamanda şurada sizin yaşadıklarınızı, milletimizin hastanelerde yaşadıklarını, bu ülkede insanımızın çektiklerini, kadınlarımızın kıyafet yüzünden çektiklerini, insanlarımızın ötekileştirilmesi, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, sağcı, solcu, başı açık, başı kapalı tartışmalarının tarihin derinliklerinde kaldığı bir kardeşlik ülkesine adım atıyoruz inşallah” diye konuştu.

Soylu, burada da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir devrimci olduğunu belirterek, “Öyle sol elini kaldırarak, üç tane slogan atarak Molotof kokteyli hazırlayarak bu milletin birliğine ve beraberliğine kast eden o devrimcilerden değil. Recep Tayyip Erdoğan bu millettin hakiki devrimcisidir.” Şeklinde konuştu.

Bakan Soylu ve beraberindekiler daha sonra Esentepe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yorumlar

Tasarım | Enba