Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Nisan 2017

Sultangazi AK Gençler’den muhteşem final

Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları ‘Kürsü Senin Söz Sende’ Programlarının finalini Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde coşkulu bir katılımla gerçekleştirdi. Hasan Kaçan nam-ı diğer Heredot Cevdet’de programa katılarak renk kattı.

Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın ‘Genç Kürsü’ programı kapsamında düzenlediği ‘Kürsü senin söz sende’ programının final programı yapıldı. Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen final programın da Ak Gençler adeta ‘evet’in sevinç gösterisini yaptı. Programa; AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ensar Topçu, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen ve çok sayıda genç katıldı.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0934
HEREDOT CEVDET 18 MADDEYİ KENDİNE HAS ÜLUBUYLA ANLATTI
Kendine has üslubuyla merak edilen konuları eğlenceli ve öğretici bir dille anlatan Ekmek Teknesi dizisinin efsane karakteri Heredot Cevdet, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın ‘Kürsü senin söz sende’ programının final programında değişecek 18 maddeyi ele aldı. ‘Heredot Cevdet ile Referandum Mevzusu’ skeçiyle büyük bir beğeni toplayan Hasan Kaçan’a Ak Partili gençler skeçinde eşlik etti. ‘Heredot Cevdet’, oluşturulan kahvehane konseptiyle çevresinde oturan birçok vatandaşla 16 Nisan referandumu hakkında sohbet ederek vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı. 16 Nisan referandumuyla ilgili hikayeler anlatan Heredot Cevdet’in hikayelerini salondaki yüzlerce vatandaş da ilgiyle takip etti.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0975
ONUR UYGUN; “18 YAŞINDA MİLLETVEKİLİ DE OLACAĞIZ, BAKANDA OLACAĞIZ”
Gençlik Meclisi’nin muhteşem konseri ve sinevizyon gösterimi ile devam eden final programının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun yaptı. Uygun, “Allah’ın izni ile 18 yaşında milletvekili de olacağız, bakanda olacağız.” Dedi. Gençlerin 15 Temmuz’un asil kahramanları olduğunu belirten Uygun, “Çanakkale’de 15’liler şehit olduysa, 15 Temmuz’da da 15’liler, 18’liler, 20’liler şehit ve gazi oldular. Ve bizlerde o gece şehit ve gazi olmak için sokaklardaydık. Bizler o gece sokağa çıkarken aklımızda hiçbir şüphe yoktu. Bizler Adnan Menderes’i nasıl astıklarını, Turgut Özal’ı nasıl zehirlediklerini, Necmettin Erbakan hocamıza yapılanları, Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanları unutmadık, unutturmayacağız. Bu 18 madde içerisinde kendimizi bulmamızın sebepleri arasında 18 yaş var. Belki de geçmişte verilmesi gereken bir hakkın bir iadesiydi bu 18 yaş.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0950
Bir adam çıktı, ‘gençleri yedek kulübesinde değil, ilk 11’de görmek istiyorum’ dedi. Ve o adam bu partiyi kurarken yaptığı en güzel şey kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatlarını oluşturmasıydı. Ve o adam dedi ki, ‘siz milletvekili de olabilirsiniz, bakanda olabilirsiniz.’ O adamın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler 18 yaşında nasıl avukat, savcı olabiliyorsak, şirket açıp şirket kapatabiliyorsak, 18 yaşında evlenme çağına gelebiliyorsak Allah’ın izni ile 18 yaşında milletvekili de olacağız, bakanda olacağız.” Diye konuştu.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0672
CAHİT ALTUNAY; “BU GÖMLEK BİZE DAR GELİYOR”
Belediye Başkanı Cahit Altunay ise 1 aylık referandum çalışmalarının alın terinin karşılığını Pazar günü alacaklarını söyledi. Altunay, “Pazar günü akşam hep beraber sevineceğiz. Artık yeni ufuklara yelken açıyoruz. Bu gömlek bize dar geliyor. Türkiye büyük hedefler koyuyor, bu hedeflere ulaşmak içinde sistemi değiştirmek şart oluyor. Pazar günü bu sistemi değiştirerek çok daha ulvi gayelere, çok daha büyük hedeflere birlikte ulaşacağız.” İfadelerini kullandı.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0934
SUZAN DAĞLAR CİVAN; “GENÇLER TARİH YAZDI”
Referandum çalışmalarında kendilerine destek veren tüm gençlere teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, 15 Temmuz’da Sultangazili gençlerin tarih yazdığını ve o gece Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığını söyledi.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüC9ZSYAvXgAAq7rJ
MELİH ECERTAŞ; “16 NİSAN’DA BÜTÜN DÜNYA TİTREYECEK”
Programda konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Sultangazi’nin İstanbul’un en güzide, en kral, en çalışkan gençlerinin olduğu ilçelerden bir tanesi olduğunu belirterek, “16 Nisan Pazar günü son 400 yılın en önemli kararına imza atacağız. Bundan dolayı ilçedeki tüm gençlerimize mutlaka ulaşıp sandığa yönlendirmemiz lazım. Bu aynı zamanda Filistin’den Türkiye’den umut ve zafer bekleyen gencin de seçimi. Mısır’da Rabia meydanında Sisi’nin zulmü altında ezilenlerin de seçimi. Somali’deki gençlerinde seçimi. Bosna Hersek’ten ‘neredesin? Ne oluyor?’ diyen gençlerin de seçimi. 16 Nisan akşamı buradan tüm dünyaya öyle bir mesaj vereceğiz ki, bu mesaj bütün hepsinin internet ve haber sitelerini de titretecek.” Şeklinde konuştu.
ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0932 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0957 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0960 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0961 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0964 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0965 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0966 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0971 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0977 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0982 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_0988 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_1016 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_1019 ak-parti-gençlik-kolları-genç-kürsüIMG_1023

Yorumlar

Tasarım | Enba