Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 26 Mart 2015

Sultangazi Ak Gençlikten Pınarhisar Çıkarması

Sultangazi Ak Gençlikten Pınarhisar Çıkarması
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye başkanlığı döneminde okuduğu bir şiir nedeniyle hapse girmesinin 16. yıldönümünde Pınarhisar Cezaevi’nin önünde, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları bir program düzenledi. Programa Ak Parti Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri Erdal Uçar ve Serdar Aydoğan’da katıldı.

 

Cezaevinin önünde, Erdoğan’ı hapse mahkum eden Ziya Gökalp’in Asker Şiiri’ndeki ‘Minareler sürgü, kubbeler miğfer’ dizeleri hep bir ağızdan okundu. Burada bir konuşma yapan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Cengiz Sunar, 16 yıl önce Pınarhisar’da bazı gazetelerin Erdoğan’ın siyasi hayatının bitişini ilan ettiğini, buna cevaben Erdoğan’ın ise yine buradan “Bu şarkı burada bitmez” dediğini hatırlattı.

AK Partili gençlerden Pınarhisar’a Reis çıkarması

Sunar şöyle konuştu: “Bundan tam 16 yıl önce, statükonun amiral gemisi gazeteler, bir liderin siyasi hayatının bitişini ilan ediyorlardı. Yıllarca değerleri ayaklar altına alınan sessiz çoğunluğun iktidara yürümesinden korkanlar, bu yürüyüşü engellemeye çalıştılar. Bin yıl sürecek dedikleri 28 Şubat darbesine son noktayı koyduklarını düşündüler. Ama tam 16 yıl önce bugün, burada ve bu saatte toplanan insanlara birşey söyledi o lider; “Bu şarkı burada bitmez” dedi. Ve bitmedi, bitmeyecek. O gün muhtar bile olamaz denen, hapse atılan, muhtıralarla Çankaya adaylığı engellenen, partisi kapatılmaya çalışılan, 17 Aralık darbe girişimini bastırıp, eski Türkiye’nin üzerinden bir buldozer gibi geçip yeni Türkiye’ye duble bir yol açan, 100 yıldır beklenen lider, bugün halkın oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı.”

AK Partili gençlerden Pınarhisar’a ‘Reis’ çıkarması-manşet

Tasarım | Enba