Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Temmuz 2021

SULTANGAZİ ALİBEYKÖY BARAJI’NDA BALIK ÖLÜMÜ

İstanbul’un önemli su kaynaklarından biri olan Alibeyköy Barajı’nda onlarca ölü balık kıyıya vurdu. Bölgede çobanlık yapan Cemal Akdil, “İki günde bir buraya geliyorum. Bu manzarayla ilk defa bugün karşılaştım.” dedi.

Sultangazi’de bulunan ve İstanbul’un önemli su kaynaklarından biri olan Alibeyköy Barajı’nda onlarca ölü balık kıyıya vurdu. Nedeni bilinmeyen bir şekilde ölen balıkları sabah saatlerinde koyunları otlatırken gören Cemal Akbil, ilk defa böyle bir manzarayla karşıladığını ifade etti.

“BAKTIM HER TARAFTA ÖLMÜŞLER”

Sabah saatlerinde hayvanları otlatırken ölü balıklarla karşılaşan Cemal Akbil, “Hayvanlarımı otlatırken sabah su içsinler diye baraja getirdim. Bir baktım balıklar ölmüş. İlk olarak kıyıda gördüm baktım her tarafa ölmüşler. İki günde bir buraya geliyorum. Bu manzarayla ilk defa bugün karşılaştım. Nedeni çöpler olabilir, tehlikeli madde atığı olabilir. Etrafta bildiğim kadarıyla fabrika yok ama kamyon ile getirilip dökülmüş de olabilir. Hafriyat falan döküyorlar genelde. Dünde geldim dün yoktu.” dedi.

Öte yandan, baraj çevresinde, piknik yapmak için gelen kişilerin neden olduğu çöplerin etrafta atılması dikkat çekti.

Yorumlar

Tasarım | Enba