Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Mart 2018

Sultangazi Asayiş Büro Ekipleri, 1 Saatte Yakaladı

Sultangazi Asayiş Büro Ekipleri, 1 Saatte Yakaladı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de iki Pakistan uyruklu genci, kendilerine polis süsü verip gasp eden biri kadın 3 şüpheli Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şahıslardan biri tutuklanarak cezaevine gönderilirken, iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay; 50. Yıl Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Pakistan uyruklu Adeel Ahmed (1995) ve Muhammad Avais (1995) kaldırımda yürürken yanlarına bir araç yaklaştı. Araçtan inen Erhan Ç. (1997), Fatma G. (1998) ve Emrah G. (1994) kendilerini polis olarak tanıttı. Adeel Ahmed ve Muhammad Avais’i telefonlarını alarak gasp eden şüpheliler, araca binerek olay yerinden hızla uzaklaştılar.

Gaspa uğrayan iki Pakistanlının durumu polise bildirmesi üzerine, Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler harekete geçti. İlçede 1 saat süren titiz bir çalışma yapan ekipler, kendilerine polis süsü vererek gasp suçunu işleyen şüphelilerin İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi’nde iletişim üzerine faaliyet gösteren bir işyerinde olduklarını tespit etti.

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerin kısa sürede şüphelilerin yerini tespit etmesiyle birlikte operasyon içinde düğmeye basıldı. Ekipler, İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi’nde ki işyerine yaptığı operasyonda Erhan Ç. ve Fatma G.’yi gözaltına aldı. Diğer şüpheli Emrah G. ise kaçmayı başardı. Emrah G.’nin kaçışı da kısa sürdü. Ekipler, Emrah G.’yi inşaat halindeki bir binanın ikinci katında saklanırken gözaltına aldı.

Sorguları yapılmak üzere Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen şüpheliler kendilerine polis süsü vererek nitelikli yağma suçundan adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkan şüphelilerden Emrah G. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erhan Ç. ve Fatma G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Erhan Ç. Fatma G. ve Emrah G.’nin çeşitli suçlardan sabıkası bulunduğu belirtildi.

Tasarım | Enba