Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Ekim 2015

Asayiş Büro nefes aldırmıyor

Asayiş Büro nefes aldırmıyor
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin uyuşturucuya karşı yaptığı başarılı çalışmalarına geçtiğimiz gün bir yenisini daha ekledi.

 

Uyuşturucu satıcılarına nefes aldırmayan Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler geçtiğimiz gün 50. Yıl Mahallesi’nde başarılı çalışmalarına bir yenisini daha eklediler. 50. ve Cebeci Mahallesi’nde gerçekleşen operasyonda iki uyuşturucu satıcısı tutuklandı.

 

50. Yıl Mahallesi O Caddesi ve B Caddesinin kesiştiği noktada geçtiğimiz gün akşam saat 21.00 sıralarında bir ihbarı değerlendiren Asayiş Büro ekipleri uyuşturucu satıcıları Mustafa Y. ve İsa T.’yi suçüstü yakaladılar. Olay yerinde yapılan üst aramasında iki uyuşturucu tacirinin üzerinden satışa hazır hale getirilmiş 10 fişek eroin ve 3 adet suboxone içerikli hap ele geçirildi.

 

Asayiş Büro ekiplerinin üst araması yaptığı uyuşturucu tacirlerinin sürekli telefonlarının çalması üzerine ekipler operasyon ağını genişlettiler. Çalan telefonlara cevap veren ekipler satıcı Sercan G., alıcı İhsan U. ve Fırat K.’nın olay yerine gelmesiyle birlikte bu üç kişiyi de gözaltına aldılar.

 

TUZLA’DAN SULTANGAZİ’YE UYUŞTURUCU ALMAYA GELDİLER

 

Asayiş Büro Amirliği’nde sorguya alınan uyuşturucu tacirlerinden Sercan G.’nin telefonun sürekli çalması asayiş ekiplerinin dikkatinden kaçmadı. Telefona cevap verildiğinde Tuzla ilçesinden Bahattin A., Selçuk A. ve Orhan K. İsimli şahısların uyuşturucu madde almak için Sultangazi’ye geldikleri anlaşıldı. Tuzla’dan Sultangazi’ye gelen 3 kişide Cebeci Mahallesi’nde ekiplerce gözaltına alındılar. Yapılan üst aramada Orhan K.’nın üzerinden 1.30 gram eroin maddesi ele geçirildi.

 

Olayla ilgisi bulunan Mehmet Ersin K.’nın da firar ettiği tespit edildi. Firari Mehmet Ersin K. Daha sonra Asayiş Büro Amirliğine gelerek teslim oldu.

 

Yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Mustafa Y. ve Mehmet Ersin. K tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Tasarım | Enba