Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Nisan 2017

Sultangazi asayiş, kalpazanlık çetesini çökertti

Sultangazi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, ilçe esnafını sahte para kullanarak dolandırmaya çalışan bir çeteyi çökertti.

İlçe esnafı kendilerini sahte para kullanarak dolandırmaya çalışan bir çeteyi polise ihbar etti. Sahte para kullanan çetenin bir araçla faaliyet gösterdiğini öğrenen asayiş ekipleri, kameralar yardımıyla bu aracın plakasına ulaştı. Bir renta car’dan kiralandığı belirlenen araç, önceki akşam saatlerinde 50. Yıl Mahallesi yakınlarında Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde tespit edildi. Söz konusu aracı takip eden asayiş ekipleri, aracın renta car’a gitmesi üzerine operasyona start verdi.

Kiraladıkları araçla dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları belirlenen 2 şahıs, asayiş ekiplerinin düzenlediği operasyonla kıskıvrak yakalandı. Bu şahısların üzerinden 19 adet 100 TL’lik sahte para yakalandı. Şüphelilerin ilk ifadelerinde ismi geçen 3’ncü şahısın peşine düşen asayiş ekipleri, bu şahsıda gözaltına aldılar. Gözaltına alınan şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramada, 1 adet 100 TL’lik sahte para ve bir miktar uyuşturucu madde bulundu.

Daha önce birçok suçtan sabıkaları bulunduğu anlaşılan şüpheli şahıslar, ifadeleri alındıktan sonra savcılığa havale edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba