Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 5 Temmuz 2017

Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği ne iş yapar?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, “Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği ne iş yapar?” diye sordu.

Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Kaymakamlığı öncülüğünde ‘yeni bir nefes’ sloganıyla 8 Ocak 2015 tarihinde kurulan Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği’nin ‘yeni bir nefes’ olamadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Özel, “IŞİD nasıl tehlike yarattıysa şu anda bonzai nedeniyle de aynı şekilde tehlikeli bir gençlik yaratılıyor.” Dedi.

Sultangazi’de uyuşturucu madde kullanma yaşının 13’lere kadar düştüğünü iddia den Özel, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucuya karşı büyük bir özveri ile mücadele ettiğini belirterek, “Bu sorun sadece emniyet ekiplerinin mücadele edeceği bir sorun değil. Bu sorun tüm kurumların ortak hareketiyle mücadele edeceği bir sorundur. Ama görüyoruz ki, diğer kurumlar sadece şov peşinde. Gençlere yönelik neredeyse hiçbir programları yok. Göstermelik etkinlikler ile göz boyamak dışında.” Dedi.

Başkanlığını ilçe Sağlık Müdürü Dr. Emray Eray‘ın yaptığı ve 2015 yılında Sultangazi Kaymakamlığı ve Sultangazi Belediyesi öncülüğünde kurulan Sultangazi Bağımlılıkla Mücadele Derneği’nin varlığından kimsenin haberdar olmadığını belirten MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “2015 yılında belediyenin bir salonunda ‘uyuşturucuya karşı savaş açtık’ izlenimleri verildi. Birkaç televizyon ve gazetede görünmek için şaaşalı bir program yaptılar. Sırayla kürsüye çıkıp, uyuşturucunun zararlarından ve yapacaklarından bahsettiler. Hepimizi bir heyecan sardı. Sonunda bu uyuşturucu iletine karşı büyük bir adım atılıyor diye düşündük. Zaman geçtikçe boşuna heyecanlandığımızı anladık. Kimsenin umurunda değildi, uyuşturucu ya da sokaktaki gençler. Herşey sadece bir şov uğrunaymış.  Sokaktaki vatandaşımıza sorsanız adını, sanını duymadığı bir derneği, ilk defa bizden öğrenecek.

Koca 2 yılda kendini tanıtamayan, yada tanıtmak istemeyen bir derneğin topluma ne kadar faydası olabilir? Yılda 30 kişiyi uyuşturucudan kurtarmak bir başarı ise, Kaymakamı, belediye başkanı, dernek başkanı sokaktaki yüzlerce bağımlının halini görsün.

2015 yılında yaptıkları şov gibi şimdi çıkıp halkımıza, ismi, cismi duyulmayan bu derneğin 2 yılda yaptıklarını halka anlatsınlar. Kendilerine müracaat eden 30 kişi haricinde, bugüne kadar ne yaptılar? açıklasınlar.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba