Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 23 Mart 2019

Sultangazi Batman Kozluklular Derneği açıldı

Sultangazi Batman Kozluklar Derneği Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’un katılımıyla açıldı. Cebeci Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan Batman Kozluklular Derneğinin açılışına Dursun’un yanı sıra Ak Parti Belediye Meclis üyesi Abdulkadir Çiçek ve Cebeci Mahallesi Muhtar adayı Muhammet Ayşan’da katıldı.

Derneği kuruluş amacı hakkında bilgi veren dernek başkanı Hüsamettin Acar, “Derneğimiz Sultangazi’de yaşayan Batmanlı hemşerilerimizin merkezi konumu olacaktır” dedi. Açılış programında konuşan Ak Parti Belediye Başkan adayı Abdurrahman Dursun’da sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, “Dernekçilik toplumun ana damarıdır” dedi.

Gönül belediyeciliği ve insan odaklı bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğini belirterek konuşmasını sürdüren Dursun, “Bütün projelerimize baktığınızda insanın onun bir köşesinde olduğunu görürsünüz. Şefkat eli projemiz var. Bu projemizle sadece yetim ve öksüz vatandaşlarımızın, çocuklarımızın yanında olcağız. Onların elinden tutacağız. Onların ihtiyaçlarını gidereceğiz. Sultangazi Aile Destek diye bir proje oluşturduk. Bu projelerimizle de ailelerin sıkıntılı olduğu yerde biz el uzatacağız. İnsana dokunan, insanın ihtiyaçlarını gideren her işin önemli olduğunu biliyoruz. Normal belediyeciliği elbette yapacağız. Ama insana dokunmayan hiçbir işin içerisinde olmayacağız. Güçlü ve sosyal bir belediyecilik yapacağız. Eşit ve adil şekilde hizmet yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba