Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Temmuz 2014

BBP’de İhsanoğlu İstifası

BBP’nin Cumhurbaşkanı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıklaması partiyi böldü. BBP Sultangazi eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Yıldırım İhsanoğlu’na destek açıklayan parti yönetimine tepki göstererek, partisinden istifa etti.

cats

BBP’nin, çatı adaya destek vermesine tepki gösteren Büyük Birlik Partisi Sultangazi İlçe Kurucu Başkanı ve 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan Hakan Yıldırım partisinden istifa etti. Büyük Birlik Partisi’nin (BBP), CHP ve MHP’nin ‘çatı adayı’ Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vermesine tepki gösteren Hakan Yıldırım, “Partimin dışarıdan ithal aday getirdiğinden dolayı mensubu bulunduğum partimin bu tutumundan dolayı istifa ediyorum ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek olacağım” dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir destekte 2014 yerel seçimlerinden sonra Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanlığından istifa eden Şükrü Demir’den geldi. Demir’de 10 Ağustos’da ilk turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a oy kullanacağını söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba