Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Kasım 2018

Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Seyit Ateş’ten flaş açıklamalar

Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Seyit Ateş’ten flaş açıklamalar
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Seyit Ateş Emin Haber’e konuştu.

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde aday adaylığı noktasında en yoğun partilerden biri olan AK Parti’de başvurular bugün sona eriyor. Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı’na bugüne kadar 12 belediye başkan aday adayının başvuruda bulunduğu öğrenildi. Spor ve siyaset dünyasının tecrübeli isimlerinden Seyit Ateş’de başvuran isimler arasında yer alıyor. Emin Haber’e konuşan Ateş, Ak Parti’de yaşanan aday adayı bolluğunu “Ak Parti ilgi görmeye devam ediyor. Sultangazi’de aday adaylarının çok olması bir zenginliktir” sözleriyle yorumladı.

SULTANGAZİ’DE OTURMAYA, YAŞAMAYA DEVAM EDİYORUM

Sultangazi ile ilgili sevdasının hiçbir zaman bitmediğini belirten Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Seyit Ateş, “Aday adaylığı müracaatına beni destekleyen bireylerle değil, oğlum, kızım ve torunumla geldim. Burada vermek istediğim mesaj net, ‘Üç nesil bir aradayız.’” Dedi.

Necip Fazıl Kısakürek’in “Vasiyet” şiirinden “Cenazemde olmasın çelengim top arabam. Tabutumu taşısın dört tam inanmış adam” mısralarını hatırlatan Ateş, “Ben Sultangazi’de o dört inanmış adamı her daim bulacağıma inandığım için, Sultangazi’de oturmaya, yaşamaya devam ediyorum. Bugünde, gelecekte de bu devam aynı şekilde devam edecek. Ama Sultangazi’de ekmek kazanıp, daha sonra ilçe dışına taşınarak kaybolanların seçim süreçlerinde hemen ortaya çıkarak Sultangazili damarlarının kabarmalarını da izliyorum. Bu beni hiçbir şekilde rahatsız etmiyor. Bu bir siyasi irade beyanıdır. Kendine güvenen kişilerin gelip müracaat etmeleri hoşuma gider” diye konuştu.

PARTİM REALİTEYİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURURSA ADAY BENİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tuttuğunu koparan, mütevazi olan ve orada ikamet edenler” sözlerini hatırlatan Ateş, “Ben internet üzerinden aday adaylığı müracaat formunu doldururken, ikametgah adresimi yazma gereği duymadım. Çünkü adımı yazdığım an ikametgah adresim otomatik olarak Ak Parti kayıtlarında çıktı. Ben merak ediyorum, müracaat eden diğer kaç tanesinde bu bilgi çıkıyor. Ben Sultangaziliyim, buradayım ve burada olmaya devam ediyorum. Eğer partim realiteyi göz önünde bulundurursa Sultangazi için hayırlı olan kişinin de ben olduğuna inanıyorum. İnşallah görev bana verilir. Benim hedefim ekmeğini yediğim, yaşamaya devam ettiğim ilçeme belediye başkanı olarak hizmet etmektir. ” dedi.

SULTANGAZİ’DE PARTİMİZİN OYLARINI 8 PUAN ARTIRIRIM

Mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı asla başarısız bulmadığını söyleyen Seyit Ateş, “Ama Cahit Altunay aday olursa sokağa fırlayacak insan da olmayacak. 10 yıllık süren bir yorgunluk var. 10 yıldır belli mahallerde belli sıkıntılar yaşanmış. Doğru ya da yanlış insanlar kendilerine hizmet edilmediği ve kendilerine ikinci adam muamelesi yapılmış kanaatine varmış. Bundan dolayı da partimize karşı tepkili duruyorlar. Cahit başkan tekrar aday gösterilirse ‘ben oy vermeyeceğim’ diyen Ak Parti seçmeni de var. Ben sahada bunu net bir şekilde görüyorum ve bu izlenimlerimi de Cahit başkana kendimde söyledim. Seyit Ateş aday gösterilirse Sultangazi’de partimizin oylarını 8 puan artırırım. Örneğin, hayatı boyunca Ak Parti’ye oy vermemiş arkadaşlarım var. Bu insanlar aday gösterilmem durumunda düşünmeksizin Ak Parti’ye oy vereceğini defalarca bana söylemişlerdir” ifadelerini kullandı.

SULTANGAZİ’Yİ MARKA İLÇE YAPACAĞIM

Belediye Başkanı seçilmesi halinde Sultangazi’yi marka ilçe haline getireceğini söyleyen Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Seyit Ateş, buna yönelik formülünün hazır olduğunu da belirtt. Ateş, “Sultangazi’nin isim babası olan bir siyasetçi olarak söylüyorum, eğer belediye başkanı olursam ilçemizi Türkiye’nin her noktasında yaşayan, televizyon izleyen, radyo dinleyen kısacası tüm insanların bilebileceği bir marka ilçe yapacağım. Yüzde 100 yapacağım. Bu formül bende var, bu yönde planım hazır” dedi. Gençlere ayrı bir önem verdiğini belirten Ateş, ülkenin geleceği olan gençlere çok güvendiğini dile getirerek, “Geçtiğimiz günlerde aday adaylığı müracaatında bulunan bir arkadaşımız ilçemiz için ‘varoş’ kelimesini kullandı. Ben bunu doğru bulmuyorum. Evet, Beşiktaş’tan, Bakırköy’den, Kadıköy’den Sultangazi’ye bakıldığında kenar bir ilçe olarak görülüyor. Ama hizmet manasında geri bırakılmış bir ilçe olarak söylersek ayıp etmiş oluruz. Ama ilçemizi bir marka yapamadık maalesef. İsmimizi Sultanbeyli başta olmak üzere birçok şey ile karıştırdılar. İşte burada bir eksiklik var ve ben o eksikliği biliyorum. Onun için Sultangazi gençliği her şeyi hak ediyor” diye konuştu.

BUGÜN BENİM SLOGANIMI KULLANANLAR GEÇMİŞTE BANA DESTEK VERMEDİLER

“Sultangazi’yi Sultangazililer yönetsin” sloganının kendisine ait olduğunu ve yılardan beri bu sloganın farklı grup ve isimlerin kullanmaya devam ettiğini söyleyen Ateş, o isimlere sitem etti. “Sultangazi’yi Sultangazililer yönetsin” sloganın kullanılmasından dolayı memnun olduğunu ifade eden Ateş, “İnsanların beni 5-10 yıl sonra geriden takip etmeleri hoşuma gidiyor. Ben 2009 yılında bu sloganı söyledim. 2010 yılında bir il başkan yardımcımızın kaba davranışından dolayı Ak Parti 1. Olağan kongresinde ilçe başkan adayı oldum. Asla ilçe başkanı olmak gibi bir niyetim yoktu. Ben 24 yaşında dönemin iktidar partisinin ilçe başkanlığını yapmış biriyim. Öyle heveslerimde olmadı. 1. Olağan kongresinde ‘Sultangazi’yi Sultangazililer yönetsin’ sloganını kullandım. Fakat o gün kendini Sultangazili sayanlar, 3 yıl sonra benim bu sloganımı kullananlar o gün bana destek vermediler” şeklinde konuştu. 

Tasarım | Enba